• rozwiń

"Milion w portfelu", 30.07

"Milion w portfelu", 30.07 Odtwórz: "Milion w portfelu", 30.07
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Milion w portfelu | Video: "Milion w portfelu", 30.07

Sprawdzamy inwestycje Piotra Greli z DiNapoli Expert. W mijającej edycji jego strategia inwestycyjna oparta została w większości na zakupie polskich akcji i sprzedaży walorów spółek z amerykańskiego rynku.

Komentarz Piotra Greli:

W mijającej edycji strategia inwestycyjna oparta została głównie na zakupie polskich akcji i sprzedaży walorów spółek z amerykańskiego rynku.
 Ponadto utrzymana został pozycja Long dla złota i dodana pozycja dla srebra (poprzez ETF; odpowiednio DGP i SLV ). Srebro wypracowało w mijającej edycji prawie 7,50 proc. stopy zwrotu.

Pozycja dla CRM została zamknięta przez aktywację zleceń Stop Loss i przyniosła prawie 19 proc. straty. To była najmniej uda inwestycja w tej edycji. Pozycja krótka dla akcji Boeing’a przyniosła nieco ponad 7 proc. zysku w tej edycji.
 Wartość całego portfela tego wydania obniżyła się o nieco więcej jak 1,50 proc., a od początku portfel przynosi ponad 13,5 proc. zysku
. W nowej odsłonie, na zbliżające się tygodnie, nadal utrzymywana jest pozycja długa obu metali szlachetnych. Nadal trzymam akcje JSW, a na rynku amerykańskim po stronie krótkiej akcje Boeing’a (BA) oraz VFN (Vanguard Financials ETF)
.

Ponadto wolne środki lokuję w surowce: kupuję bawełnę (BAL), pszenicę i ziarno soi poprzez zakup kontraktów terminowych na te surowce na giełdzie Chicago Mercantile Exchange, kupuję ETF dla surowców rolnych o tickerze DBA.
 Zajmuję także pozycję krótką na rynku Nasdaq 100 poprzez kupno ETF’u QID.

Pozostałe środki (ok. 10 proc.) pozostają na lokacie bankowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane