• rozwiń

"Milion w portfelu", 29.05

"Milion w portfelu", 29.05 Odtwórz: "Milion w portfelu", 29.05
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 29.05 | Video: "Milion w portfelu", 29.05

Gościem był Błażej Bogdziewicz, wiceprezes Caspar AM, który uzyskał spory wzrost w swoim portfelu od ostatniej odsłony. - Udało się dzięki inwestycjom w Turcji, gdzie rynek wyraźnie wzrósł - tłumaczył uczestnik "Miliona w portfelu", na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Komentarz Błażeja Bogdziewicza:

W portfelu wprowadziłem niewielkie zmiany polegające na zmniejszeniu ekspozycji na spadek dolara australijskiego i spadek cen miedzi, a zwiększyłem ekspozycję na subfundusz Caspar Akcji Środkowej i Wschodniej Europy. Spodziewam się odważnej decyzji Europejskiego Banku Centralnego na najbliższym, czerwcowym posiedzeniu, nawet o rozpoczęciu europejskiego skupu aktywów. Taka decyzja powinna pomóc rynkom akcji w Europie również w takich krajach jak Polska czy Turcja. Pozytywnie oceniam też fakt, że na Ukrainie odbyły się wybory prezydenckie, a Petro Poroszenko otrzymał silny mandat. Daje to nadzieje na ustabilizowanie się sytuacji na Ukrainie, co powinno pozytywnie wpływać na rynki akcji w regionie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane