• rozwiń

"Milion w portfelu", 27.06

"Milion w portfelu", 27.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 27.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 27.06 | Video: "Milion w portfelu", 27.06

Gościem "Miliona w portfelu" był Grzegorz Zatryb - główny strateg w Skarbiec TFI. Jego portfel po wszystkich odsłonach wypracował zysk na poziomie 2,61 proc.

Komentarz Grzegorza Zatryba:

Pierwsza połowa tego roku to solidna lekcja finansów behawioralnych dal inwestorów. Czynniki fundamentalne musiały zejść na drugi plan. W efekcie najlepiej wypadły klasy aktywów o niższym poziomie ryzyka. Zaskakująco dobrze wypadły nawet polskie obligacje skarbowe, choć akurat w ich przypadku czynnikiem sprawczym nie były emocje a zaskakująco niska inflacja. W ostatnich dwóch miesiącach akcje nadrabiały zaległości, choć był to proces mocno selektywny. W moim portfelu widać to wyraźnie przy porównaniu stóp zwrotu z funduszu akcji polskich i z funduszy Spółek Wzrostowych i Top Brands, które mają ekspozycje przede wszystkim na akcje zagraniczne. Ich portfele opierają się na selekcji spółek, nie na grze alokacją, i wydaje się, że ta strategia będzie optymalna nawet przy tak dobrych fundamentach makroekonomicznych. W nową edycję portfel wejdzie uszczuplony o fundusz małych i średnich spółek, jako że lepsze perspektywy wzrostu zapewniają inne klasy aktywów, na przykład akcje europejskie czy amerykańskie. I właśnie Skarbiec Rynków Rozwiniętych wejdzie w miejsce „misia”.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane