• rozwiń

"Milion w portfelu", 27.01

"Milion w portfelu", 27.01 Odtwórz: "Milion w portfelu", 27.01
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 27.01 | Video: "Milion w portfelu", 27.01

- Ostatnie spadki na giełdzie w Warszawie to prawdopodobnie efekty działania OFE i ich przygotowań do przekazania obligacji lub gotówki do ZUS - powiedział w programie "Milion w portfelu" Jarosław Król, zarządzający Provide TFI.

Komentarz Jarosława Króla:

Ostatnie spadki na giełdzie w Warszawie, to prawdopodobnie efekty działania OFE i ich przygotowań do przekazania obligacji lub gotówki do ZUS. Sentyment do rynków wschodzących nadal się nie poprawił, a na rynku amerykańskim jak i niemieckim obserwujemy dość znaczną korektę wzrostów z roku 2013. W moim przekonaniu korekta może potrwać jakiś czas, dlatego decydujemy o zamknięciu pozycji w ETF-ach na indeksach akcyjnych.

W portfelu pozostają pozycje w funduszu obligacji, ETF skierowanym na wzrost rentowności oraz rynek nieruchomości w USA. Do następnej edycji zostawiamy pozostałą część portfela na depozycie.

Paliwem do wzrostu rentowności będzie choćby ograniczanie QE. Efekt został w dużej mierze już skonsumowany, ale prawdopodobnie nie do końca. Początkowo możemy jeszcze obserwować spadek stóp jednak w kolejnych miesiącach prawdopodobnie zobaczymy ich znaczny wzrost. Ryzyko to wzrośnie również wraz z choćby symbolicznym zawróceniem inflacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane