• rozwiń

"Milion w portfelu", 22.05

"Milion w portfelu", 22.05 Odtwórz: "Milion w portfelu", 22.05
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 22.05 | Video: "Milion w portfelu", 22.05

Tym razem przyglądaliśmy się zmianom w portfelu Jarosława Antonika, członka zarządu KBC TFI. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał minimalny wzrost w porównaniu do ostatniej odsłony.

Komentarz Jarosława Antonika:

Miniona odsłona „Miliona w Portfelu” upłynęła pod znakiem dekoniunktury na  krajowym rynku akcji. Jednak dzięki temu, że dużą pozycję portfela (50 procent) stanowił fundusz płynnościowy KBC Gamma o bardzo defensywnym charakterze oraz dobrze pracowały europejskie „mid capy” i amerykańska waluta, udało się wypracować niewielki zysk.

W kolejnej odsłonie chcę nadal utrzymać pozycję w dolarze amerykańskim oraz w europejskich średnich spółkach za pomocą iShares Stoxx Mid 200 DE. Sądzę, że najprawdopodobniej w czerwcu ECB złagodzi dalej politykę monetarną nie tylko obniżając oficjalną stopę procentową, ale również wykorzystując w pewnym zakresie niestandardowe metody. Zwiększam zaangażowanie w akcje. Podczas prawie półrocznej korekty w segmencie „misów” rynek zdyskontował już w dużym stopniu fakt, że najprawdopodobniej w OFE pozostanie niewielu uczestników. Przestał również reagować na doniesienia z Ukrainy. Dodaję również fundusz KBC Globalny Akcyjny, który może skorzystać na poprawie nastrojów na rynkach wschodzących, gdzie obecne wyceny są atrakcyjne.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane