• rozwiń

Milion w portfelu, 21.03

Milion w portfelu, 21.04 Odtwórz: Milion w portfelu, 21.04
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: O swoim portfelu opowiada Andrzej Kaczorowski | Video: Milion w portfelu, 21.04

Andrzej Kaczorowski, wiceprezes zarządu Investors Holding, prezentuje zmiany w swoim portfelu i tłumaczy, jakie decyzje inwestycyjne podejmie w najbliższej przyszłości.

Strategia Andrzeja Kaczorowskiego

W poprzedniej edycji portfel przyniósł zysk na poziomie 2,68 proc. Jest to kolejny wzrost, co mnie niezmiernie cieszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią dużą zmienność na rynkach.

Spokojny, ale systematyczny wzrost wartości przy niewielkiej zmienności jest moim celem nadrzędnym przy zarządzaniu portfelem, nawet kosztem mniejszej stopy zwrotu.

Aktualny portfel odzwierciedla moje negatywne nastawienie do rynku akcji w bieżącym okresie.
Na podstawie analizy wykresów uważam, że długoterminowy szczyt na rynku amerykańskim został już ustanowiony lub zostanie osiągnięty w nadchodzącym kwartale.

Jeśli właściwie oceniam sytuację techniczną, to spadki powinny wynieść minimum 10 proc. licząc od szczytu. W związku z tym w portfelu mam wyłącznie krótkie pozycje na rynku akcyjnym głównie amerykańskim oraz niemieckim.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane