• rozwiń

"Milion w portfelu", 20.06

"Milion w portfelu", 20.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 20.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 20.06 | Video: "Milion w portfelu", 20.06

Gościem "Miliona w portfelu" był Paweł Cymcyk z ING TFI, którego portfel w dwa miesiące zyskał prawie 5 proc. Sprawdzamy, jak wygląda strategia analityka i czemu zawdzięcza sukces.

Komentarz Pawła Cymcyka:

W ostatnich miesiącach nadal utrzymuje się polaryzacja rynków akcji. Z jednej strony mamy rekordy na Rynkach Rozwiniętych, z drugiej krajowy parkiet nadal niemrawo podchodzi do zwyżek.

Dzięki ostatnim zmianom w portfelu i inwestycji w ING (L) Stabilny Globalnej Alokacji nadzwyczajna decyzja Europejskiego Banku Centralnego także poprawiła wynik portfela, bo choć fundusz ten nie jest bezpośrednio obligacyjny, to przynajmniej połowa jego aktywów zapewnia inwestycje w bezpieczne obligacje skarbowe najsolidniejszych europejskich państw jak Niemcy czy Holandia. Pozostałe dwa fundusze w portfelu dają ekspozycję na wciąż „modne” europejskie spółki dywidendowe oraz wybrane polskie spółki.

Szeroka dywersyfikacja geograficzna i sektorowa uzyskana zaledwie za pomocą 3 funduszy sprawiła, że portfel nie ucierpiał, ani na reformie OFE, ani zaostrzeniu ukraińskiego kryzysu, ani także na aferach podsłuchowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane