• rozwiń

"Milion w portfelu", 2.06

"Milion w portfelu", 2.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 2.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 2.06 | Video: "Milion w portfelu", 2.06

Portfel Aleksandra Jawienia, prezes IFM wzrósł o 2,5 proc. Jak mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat na wynik przełożyły się głównie inwestycje w rynki azjatyckie i w papiery dłużne.

Komentarz Aleksandra Jawienia:

Strategia oparta w głównej mierze o rozwiązania akcyjne przyniosła zamierzone rezultaty. Fundusze dłużne, korzystając z dobrej koniunktury na rynku, długu stabilizowały portfel. Pałeczkę lidera przejęły jednak indeksy rynków wschodzących, co silnie przełożyło się na wynik rozwiązań będących w portfelu. Zgodny z oczekiwaniami rozwój wydarzeń politycznych w Indiach i zwycięstwo partii Narendry Modiego stanowiło istotny impuls wzrostowy dla giełdy. Fundusz Franklin India okazał się beneficjentem sytuacji, zwiększając swoją wartość o 12,84 proc. Nawet mające miejsce w maju zaklasyfikowanie rynków ZEA i Kataru jako emerging markets nie przeszkodziło w kontynuacji hossy na rynkach granicznych, czego świetnym odzwierciedleniem jest wzrost funduszu tego regionu o około 7 procent Istotny wkład w wynik miały również fundusze: Templeton Asian Growth i Franklin Natural Resources.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane