• rozwiń

"Milion w portfelu", 19.09

"Milion w portfelu", 19.09 Odtwórz: "Milion w portfelu", 19.09
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 19.09 | Video: "Milion w portfelu", 19.09

Portfel inwestycyjny Aleksandra Jawienia, prezesa IFM.

Komentarz Aleksandra Jawienia:

Ostatnie tygodnie to czas napięć politycznych nie tylko na granicy Rosja-Ukraina, ale również w Izraelu i Iraku. Wzrost ryzyka geopolitycznego połączony z polityką banków centralnych sprzyjał kursowi dolara amerykańskiego, co przełożyło się na wyniki funduszy inwestycyjnych denominowanych w tej walucie.

Spośród wybranych do portfela rozwiązań na szczególną uwagę zasługują Fidelity Asian Smaller Companies i Fidelity China Consumer, których stopy zwrotu kształtowały się odpowiednio na poziomie 8,20 proc., 6,98 proc.. Charakteryzujące się wysoką odpornością na światowe zawirowania - rynki graniczne potwierdziły korzystny trend.

Fundusz Schroder Frontier Markets będący od dłuższego czasu w portfelu zyskał 3,25 proc. Poprawa sentymentu na rynkach europejskich wspierana słowami Mario Draghiego przełożyła się na wzrost wartości funduszy odwzorowujących zachowanie giełd we Włoszech i Hiszpanii. Swoją rolę bardzo dobrze wypełniały fundusze dłużne, stabilizując negatywne wahania portfela. Mimo zmiennej koniunktury, alokacja okazała się skuteczna, rosnąc w ostatniej odsłonie o 1,8 proc..

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane