• rozwiń

"Milion w portfelu", 18.09

"Milion w portfelu", 18.09 Odtwórz: "Milion w portfelu", 18.09
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 18.09 | Video: "Milion w portfelu", 18.09

Portfel inwestycyjny Roberta Nejmana, dyrektora inwestycyjnego Agiofunds.

Komentarz Roberta Nejmana:

 

Sierpień okazał się korzystnym miesiącem dla polskich akcji. Pomimo rekordowej sprzedaży ze strony OFE, zatrzymanie odpływów z funduszy akcyjnych w połączeniu z atrakcyjnymi wycenami po kilkumiesięcznej wyprzedaży, pozwoliły na wygenerowanie sporych wzrostów na GPW. We wrześniu uruchomienie programów skupu aktywów (QE) przez Europejski i Chiński banki centralne powinno z nawiązką zrekompensować ubytek w światowej płynności spowodowany przez wygaszanie takiego programu przez FED. Przy czym szczególnie europejskie QE powinno wpłynąć na relatywnie silniejsze zachowanie giełd starego kontynentu względem giełd amerykańskich i nadrobienie zaległości. Szczególnie dużo do nadrobienia mają akcje polskie, zwłaszcza mniejszych firm. Oczekuję, że na tym tle najmocniej powinny zachowywać się akcje spółek budowlanych. Branża budowlana najmocniej odczuła spowolnienie i dołek koniunktury wystąpił dopiero niedawno więc i do nadrobienia jest najwięcej. Stąd nadreprezentacja spółek tego sektora w naszym portfelu.

 

Złoto i srebro pokazały słabość w wyniku której należy liczyć się z wystąpieniem jeszcze jednej fali spadkowej sprowadzającej notowania na nowe kilkuletnie minima. Tam powinna zakończyć się trwająca od 2011 roku korekta i rozpocząć się nowy, długoterminowy trend wzrostowy. Na zajęcie pozycji przyjdzie czas w kolejnych odsłonach portfela.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane