• rozwiń

"Milion w portfelu", 18.06

"Milion w portfelu", 18.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 18.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 18.06 | Video: "Milion w portfelu", 18.06

Przyglądamy się zmianom w portfelu Marka Świętonia, niezależnego analityka. Uczestnik "Miliona w portfelu" uzyskał już łącznie ponad 37 proc. zysk.

Komentarz Marka Świętonia:

Na wzrost wartości portfela w minionej edycji najsilniej wpłynęły inwestycje w akcje dużych spółek: KGHM i Grupy Azoty oraz w certyfikaty inwestycyjne na indeks WIG20. W bieżącej edycji dokonuję znaczącej przebudowy portfela. W mojej ocenie w ciągu najbliższych miesięcy polska gospodarka będzie coraz wyraźniej zmierzać w stronę kolejnego cyklicznego spowolnienia koniunktury. Czynnik ten będzie miał determinujący, negatywny wpływ na zachowanie rynku akcji. Z tego względu, udział akcji w portfelu zmniejszam do 31 proc., pozostawiając w jego składzie tylko kilka spółek odznaczających się bardzo niskimi wskaźnikami wyceny. Są to głównie spółki małe i bardzo małe. Największą część portfela (60 proc.) stanowią obecnie pozycje krótkie w kontraktach terminowych na indeks MWIG40 oraz na akcje spółek: PGE, Tauron, Pekao SA i PKO BP. Oczekuję, że pozycje te mogą przynieść zyski wraz z kolejnym cyklicznym załamaniem koniunktury na rynku akcji. Nową pozycję w portfelu stanowi fundusz ETF zarabiający na wzroście cen złota.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane