• rozwiń

"Milion w portfelu", 17.01

"Milion w portfelu", 17.01 Odtwórz: "Milion w portfelu", 17.01
Foto: tvn24 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu" | Video: "Milion w portfelu", 17.01

W programie "Milion w portfelu" podpowiadamy i sprawdzamy, jak inwestują eksperci, i jakie strategie przyjmują. Dysponują oni portfelem o wartości miliona złotych. Dziś o swoich inwestycjach opowiada Marcin Różowski, analityk Analiz Online.

Komentarz Marcina Różowskiego z Analiz Online:

Minione ponad dwa tygodnie nie okazały się dla uczestników "Miliona w portfelu" zbyt udane. Z 9 uczestników programu zaledwie dwóch odnotowało zysk na przestrzeni ostatnich miesięcy. Powodem tego jest przede wszystkim słaba koniunktura na polskim rynku akcji w grudniu i styczniu. Dotychczas członkowie „Miliona” stawiali w większości na krajowe spółki, przede wszystkim te małe i średnie, przez co fala spadkowa na GPW nie oszczędziła większości z nich.

Warto w związku z tym zwrócić uwagę na portfele Adama Dakowicza i Andrzeja Kaczorowskiego, które zyskały na wartości pomimo trudnej sytuacji na rynku. Obaj uczestnicy wykazali się dobrą selekcją spółek, dzięki czemu odnotowali zwyżki o ponad +2 proc. Różnią ich oczekiwania co do dalszego rozwoju sytuacji na giełdzie. Podczas gdy Adam Dakowicz nadal stawia na polskie przedsiębiorstwa i dokonuje w sumie niewielkich przetasowań w portfelu, to Andrzej Kaczorowski postanowił zamknąć pozycje na rynku polskim i spróbować zarobić na ewentualnej korekcie na rynkach rozwiniętych. Najbliższe tygodnie pokażą, która koncepcja okaże się bardziej zyskowna.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane