• rozwiń

"Milion w portfelu", 14.02

"Milion w portfelu", 14.02. Odtwórz: "Milion w portfelu", 14.02.
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: "Milion w portfelu", 14.02. | Video: "Milion w portfelu", 14.02.

Wraz z końcem tygodnia czas na podsumowanie inwestycji uczestników "Miliona w portfelu". Najlepszym wynikiem może pochwalić się Tomasz Korab.

Marcin Różowski z Analiz Online:

Dla czterech uczestników, którzy w tym tygodniu gościli w studio TVN24 Biznes i Świat, 16. edycja przebiegała ze zmiennym szczęściem. Najlepszym wynikiem za ostatnie dwa miesiące może pochwalić się Tomasz Korab, przede wszystkim dzięki udanej selekcji spółek z warszawskiej GPW do portfela. Inwestycje takie jak Forte czy Herkules przyniosły dwucyfrowe stopy zwrotu, co jest warte podkreślenia z powodu słabego grudnia i stycznia na krajowym parkiecie. Niewiele mniej zarobił portfel Rolanda Paszkiewicza, złożony z 20 spółek. W przypadku dyrektora działu analiz CDM Pekao bardzo ciekawe są zaproponowane zmiany na kolejną edycję. Uczestnik postanowił wykorzystać przeceny na rynkach wschodzących oraz surowców, lokując na nich środki poprzez fundusze ETF oraz kontrakty terminowe.

Pod kreską zakończyły 16. edycję portfele Jerzego Kasprzaka oraz Mariusza Pawlaka. Pierwszy z nich postawił głównie na zarządzane przez siebie fundusze spod egidy Ipopema TFI oraz kontrakty terminowe na indeksy spółek dużych oraz średnich. Poprawa koniunktury giełdowej w ostatnich dwóch tygodniach spowodowała, że ostateczna strata okazała się bardzo skromna. W przypadku Mariusza Pawlaka o słabszej edycji zdecydowały problemy jednego z funduszy korporacyjnych, który stanowił istotny udział w portfelu eksperta.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane