• rozwiń

"Milion w portfelu", 13.01

"Milion w portfelu", 13.01 Odtwórz: "Milion w portfelu", 13.01
Foto: TVN 24 archiwum/ TVN24.pl | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 13.01. | Video: "Milion w portfelu", 13.01

W programie "Milion w portfelu" podpowiadamy i sprawdzamy, jak inwestują eksperci i jakie strategie przyjmują. Mają do zainwestowania milion złotych. Dziś Adam Zaremba, główny ekonomista Saturn TFI.

Komentarz Adama Zaremby:

W ciągu ostatniej edycji portfel stracił na wartość 7,3 proc. wobec spadku WIG na poziomie 7,8 proc. Było to wynikiem trzech zasadniczych czynników. Po pierwsze - zniżek na rynku akcji, które negatywnie wpłynęły na wycenę funduszy akcyjnych. Po drugie - wzrostu dyskonta zamkniętych funduszy nieruchomości. Po trzecie - słabej koniunktury i znaczących redukcji na rynku ofert publicznych.

W rezultacie straty przyniosły wszystkie komponenty portfela: akcje, nieruchomości i IPO.  W kolejnej edycji skład portfela nie ulega zasadniczym zmianom, ponieważ nie pojawiły się ku temu istotne przesłanki. Przeprowadzone zostaje jedynie niewielkie rebalansowanie, a także wprowadzony został nowy fundusz akcyjny – Saturn Agresywny FIZ.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane