• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Milion w portfelu", 12.06

"Milion w portfelu", 12.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 12.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 12.06 | Video: "Milion w portfelu", 12.06

Gościem "Miliona w portfelu" był Jerzy Kasprzak niezależny analityk finansowy, który od ostatniej odsłony uzyskał minimalny wzrost. Łączna stopa zwrotu od początku inwestycji sięgneła ponad 26 proc.

Komentarz Jerzego Kasprzaka:

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele istotnych wydarzeń politycznych i ekonomicznych. Głównym ryzykiem dla regionu pozostaje konflikt rosyjsko-ukraiński. Negocjacje prowadzone przez zwaśnione strony i wysiłki europejskich przywódców nie przynoszą na razie pozytywnych rezultatów.
Drugim doniosłym zdarzeniem z ostatnich dni było posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Zgodnie z oczekiwaniami ECB zdecydował o wprowadzeniu nadzwyczajnych narzędzi monetarnych dla podtrzymania słabnącego ożywienia gospodarczego w krajach EU. Beneficjentami nowych programów skupu były europejskie akcje i obligacje notujące najwyższe poziomy cenowe w historii.
Warszawska giełda w tym okresie kontynuowała korektę zapoczątkowaną jeszcze na jesieni zeszłego roku. Cieniem na sytuację kładzie się reforma OFE i znikome zainteresowanie społeczeństwa ponownymi zapisami do funduszy (tylko ok. 1 proc. uczestników złożyło deklaracje pozostania w OFE).
Powyższe zdarzenia i ocena otoczenia rynkowego skłaniają mnie do zagrania przeciw trendowi i otwarcia pozycji krótkiej na indeksie DAX. Spodziewam się zwiększonej zmienności na rynkach w najbliższych miesiącach, dlatego gotówkę pozostawiam na depozycie. Jednocześnie wystawiamy zlecenia kupna kontraktów terminowych na niskich poziomach, żeby odbudować pozycję w akcjach polskich po korzystnych cenach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane