• rozwiń

"Milion w portfelu", 11.06

"Milion w portfelu", 11.06 Odtwórz: "Milion w portfelu", 11.06
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: "Milion w portfelu", 11.06 | Video: "Milion w portfelu", 11.06

Przyglądamy się, jakie zmiany zachodziły w portfelu Marcina Mierzwy zastępcy dyrektora, Biura Maklerskiego Alior Banku. Od ostatniej odsłony uczestnik "Miliona w portfelu", uzyskał niewielki wzrost.

Komentarz Marcina Mierzwy:

Minione dwa miesiące z perspektywy mojego portfela uważam za udane. Konsekwentne ograniczanie pozycji na polskim rynku akcji i wychodzenie z inwestycjami za granicę, dało pozytywne rezultaty. Nadal świetnie spisywał się rynek akcji tureckich, zatem dalsze zwiększenie ekspozycji na fundusz UniAkcje Turcja miało istotne przełożenie na wynik całego portfela.
Na kolejny okres po imponującym w ostatnich miesiącach wzroście na tureckim rynku akcji tym razem zmniejszam o połowę zaangażowanie w fundusz UniAkcje Turcja. Jednocześnie całkowicie likwiduję pozycję w polskich akcjach. Kwestia OFE ewidentnie ciąży nad naszym rynkiem, a do końca lipca raczej nie będzie rozstrzygnięć w tym zakresie. Dlatego wolę przeczekać ten czas bez polskich akcji.
Zwiększam natomiast obecność w akcjach na innych rynkach wschodzących ze szczególnym uwzględnieniem rynku chińskiego. W mojej opinii akcje chińskie dają obecnie spory potencjał wzrostu biorąc pod uwagę fundamentalne wyceny oraz relację potencjalnego zysku do ryzyka.
W całości portfela lekko zmniejszam zaangażowanie na rynku akcji przy równoczesnym zwiększeniu pozycji w walutowych funduszach zagranicznych nominowanych w dolarze amerykańskim. Poszukując nowych możliwości inwestycji niewielką część portfela inwestuję spekulacyjnie w fundusz akcji powiązanych z rynkiem złota, licząc w krótkim terminie na poprawę notowań na tym rynku jak i poprawę notowań samego funduszu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane