• rozwiń

"Biznes dla ludzi", 07.01

Nowy rok, nowe regulaminy banków Odtwórz: Nowy rok, nowe regulaminy banków
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Biznes dla ludzi, program Pawła Blajera | Video: Nowy rok, nowe regulaminy banków

Jak wykupić dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, czy pracownik może być współwinny zwolnienia oraz o tym, jak znane marki zostały przeniesione na Cypr i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - o tym w programie "Biznes dla ludzi" mówili Paweł Blajer i jego goście.

Początek roku to okres, kiedy banki zmieniają często regulaminy, tabele opłat i prowizji. Często ta zmiana jest niekorzystna i trzeba płacić więcej za rachunek. A rachunek prywatny może być wykorzystywany także do celów firmowych. Nie jesteśmy bezbronni, gdy bank wysyła nam informację o zmianie umowy.

LPP - polska firma produkująca ubrania przeniosła prawa do swoich marek: Reserved, Cropp i Mohito na Cypr a następnie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rzeczoznawca przy okazji tej transakcji wycenił znaki towarowe na 510 mln zł. W Internecie zawrzało. Pojawiły się strony nawołujące do bojkotu firmy. Zdaniem internautów LPP płacąc podatki na Cyprze oszukuje polskich podatników.

Pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy. Tak orzekł sąd okręgowy w Białymstoku. Jeśli pracownik odmawia przyjęcia proponowanej mu przez szefa zmiany warunków pracy i płacy, może zostać uznany za współwinnego rozwiązania umowy o pracę. Wyrok dotyczył jednego z wydawnictw, w którym po ponad dziewięciu latach pracy szef wręczył redaktorce propozycję zmiany warunków pracy za porozumieniem stron. Gdy ta nie zgodziła się na zmianę, wręczył jej pismo wypowiadające dotychczasowe warunki umowy o pracę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane