Polska dołącza do światowego trendu w genetyce!

Polska dołącza do światowego trendu w genetyce!

Na świecie lawinowo rośnie ilość konsumenckich badań genetycznych. Fakt ten nie dziwi biorąc pod uwagę, że nigdy wcześniej badania, analizy i testy DNA nie gwarantowały takiej ilości danych w tak niskiej cenie.

Ten trend powoli dostrzegamy również nad Wisłą. Między innymi dzięki młodej polskiej spółce OGEN. Działa od 2017 roku i popularyzuje Indywidualny Raport Genetyczny. Co to takiego? Jak piszą na swojej stronie ogen.pl to: „Spersonalizowany wynik genotypowania”. Taki Raport ma zawierać ponad 150 stron czytelnych interpretacji i opisów. Tematy, które są poruszane to np. wrażliwość na kofeinę, przyswajanie witamin, przyswajanie alkoholu, predyspozycja do wystąpienia otyłości, metabolizm leków jak ibuprofen i tych z grupy IPP. Nie znajdziemy tam natomiast panelu typowo zdrowotnego na przykład związanego z chorobami onkologicznymi. Firma zapowiada, że to kwestia czasu.

W ramach prowadzonej od 4 lutego emisji publicznej akcji na stronie www.akcjaogen.pl informują, że z pozyskanych środków chcą nie tylko dokonać ekspansji na rynki europejskie, ale również stworzyć diagnostyczne produkty. Pierwsze zapowiadane to kardiologiczny i właśnie onkologiczny. Projekt wydaje się bardzo obiecujący. Zespół założycielski uzupełnia się kompetencjami, a oferowany obecnie Raport zbiera świetne opinie na rynku i zdobywa poważne nagrody. To ma szansę się powieść. Skoro miliony Amerykanów skorzystało z wiedzy zapisanej w genach to i w kraju nad Wisłą warto przyjrzeć się tym perspektywom, w końcu kiedy jak nie teraz?

 

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.