• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Prezydent Duda w niecodziennym towarzystwie. Tak zapamięta go Meksyk

Prezydent Duda w wyjątkowym towarzystwie. Zdjęcia z Meksyku Odtwórz: Prezydent Duda w wyjątkowym towarzystwie. Zdjęcia z Meksyku
Foto: Twitter - @85AdamJankowski | Video: tvn24bis Foto: Selfie z prezydentem Andrzejem Dudą | Video: Prezydent Duda w wyjątkowym towarzystwie. Zdjęcia z Meksyku

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku szeroko opisała tamtejsza prasa. Jednak mediów nie zachwyciły polityczne wątki odwiedzin, a to zdjęcie. Podczas przesiadki we Frankfurcie prezydent dał się sfotografować z turystą. Ten natychmiast opublikował wspólne zdjęcie na portalu społecznościowym. A opinia publiczna w Meksyku podkreśla, że taka wizyta może odbywać się na pokładzie rejsowego samolotu, co oznacza spore oszczędności dla podatnika.

W trakcie wizyty w Meksyku prezydent Andrzej Duda wziął udział między innymi w Polsko-Meksykańskim Forum Gospodarczym.

Jego zdaniem, ten kraj Ameryki Łacińskiej to wielka szansa na rozwój biznesowy dla polskich przedsiębiorców. Polski prezydent powiedział, że do intensyfikacji wzajemnych relacji gospodarczych zachęca stabilność makroekonomiczna regionu Ameryki Łacińskiej, otwarta polityka handlowa i inwestycyjna oraz wzrost siły nabywczej lokalnych konsumentów.

- Stwarza to atrakcyjny rynek dla wytworzonych w Polsce usług i towarów - powiedział prezydent.

Eksport rośnie

Dodał, że polski eksport do Ameryki Łacińskiej, którego Meksyk jest największym odbiorcą, odnotowuje systematyczny wzrost. - Jesteśmy przekonani, że mamy sobie jeszcze bardzo wiele do zaoferowania, a drzemiący w nas potencjał nie jest w pełni wykorzystany - powiedział prezydent.

- Stawiamy na najwyższą jakość i nowoczesne, innowacyjne rozwiązania - dodał. Prezydent wskazał, że Polska jest w szczególności zainteresowana współpracą w obszarach jak: elektromobilność, technologie komunikacyjno-informacyjne, zielona gospodarka czy farmacja i biotechnologia.

- Zależy nam także na pogłębianiu wzajemnej współpracy inwestycyjnej - przekonywał. - Polska gospodarka jest dynamiczna, otwarta na kapitał, nowe idee, a przystąpienie Polski do UE stworzyło szereg ułatwień dotyczących dostępu do polskiego rynku także dla przedsiębiorców spoza Europy - argumentował.

Media zachwycone

Wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Meksyku szeroko opisała zresztą tamtejsza prasa. Jednak mediów nie zachwyciły polityczne wątki odwiedzin, a to zdjęcie.

Podczas przesiadki we Frankfurcie prezydent dał się sfotografować z turystą. Ten natychmiast opublikował wspólne zdjęcie na portalu społecznościowym. A opinia publiczna w Meksyku podkreśla, że taka wizyta może odbywać się na pokładzie rejsowego samolotu, co oznacza spore oszczędności dla podatnika.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (10)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andy_paskin
Opinia publiczna Meksyku byłaby zachwycona wiedząc, że koledzy Pana Dudy właśnie wydali setki milionów na nowiutkie aeroplany bez przetargu i z naruszeniem przepisów, żeby m.in. Pan Duda już nie musiał się z plebsem na pokładach kisić. Tak więc - zdjęcie archiwalne.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane