• rozwiń

To ma być najwyższy budynek Australii. Imponujący "zakręcony ogród"

Wybrano najpiękniejsze wieżowce na świecie Odtwórz: Wybrano najpiękniejsze wieżowce na świecie
Wybrano najpiękniejsze wieżowce na świecie "Źródło: tvn24bis/oasiahotels.com/americancopper.nyc/thesilo.dk"

Zakręcony, pełen zieleni drapacz chmur w Melbourne ma stać się najwyższym budynkiem w Australii. W środę ogłoszono zwycięzcę międzynarodowego konkursu na ten projekt.

Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2020 rok. Projekt obejmuje dwa wieżowce, z których jeden ma osiągnąć wysokość 356 metrów, a drugi 252 metry.

Najwyższy w Australii

Budynki powstaną w dzielnicy Southbank. Całość ma kosztować ponad 2 miliardy dolarów australijskich (1,4 mld dolarów). Poza powierzchnią mieszkalną i handlową, w kompleksie znajdzie się miejsce na obiekty publiczne, w tym ogólnodostępny ogród na dachu.

Zwycięski projekt został opracowany przez dwie firmy: holenderską UNStudio oraz australijską Cox Architecture. W jury konkursu zasiadło siedem osób, które wybrało laureata spośród sześciu projektów.

Konstrukcja zakłada szklane fasady i "kręgosłup" złożony z balkonów, tarasów i ogrodów wypełnionych drzewami i liśćmi.

Jeden z budynków, nazywany przez CNN "zakręconym ogrodem", będzie o ponad 30 metrów wyższy od najwyższego obecnie budynku w Australii - wieżowca Q1 położonego w Surfers Paradise w stanie Queensland.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane