• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Wykorzystali błąd w systemie serwisu społecznościowego. Ofiarą Selena Gomez?

Jak się bronić przed atakami hakerów? Odtwórz: Jak się bronić przed atakami hakerów?
Jak się bronić przed atakami hakerów? "Źródło: tvn24"

Hakerzy wykorzystali błąd w systemie serwisu społecznościowego Instagram i uzyskali dostęp do wrażliwych danych popularnych użytkowników. Wśród poszkodowanych mogła być aktorka i piosenkarka Selena Gomez, na której koncie przez moment pojawiły się nagie zdjęcia znanego piosenkarza.

Instagram przyznał, że hakerzy wykorzystali tzw. bug, czyli błąd w interfejsie mobilnej aplikacji i mogli uzyskać dostęp do kont obserwowanych przez miliony osób. W ręce cyberprzestępców mogły wpaść m.in. adresy e-mail oraz prywatne numery telefonów. Według serwisu The Verge te dane (e-mail oraz nr telefonu) mogły ułatwić hakerom atak i włamanie się na konta użytkowników serwisu społecznościowego.

Gwiazda ofiarą?

Jedną z ofiar hakerów mogła być aktorka i piosenkarka Selena Gomez, prywatnie była partnerka gwiazdora Justina Biebera. Skąd takie podejrzenie? Otóż we wtorek na jej profilu, który jest najpopularniejszym w całym serwisie (obserwuje go 125 mln osób), pojawiły się nagie zdjęcia Biebera, z którym Gomez spotykała się przed laty. 

Fotografie szybko zniknęły z profilu artystki, ale wielu użytkowników szybko zrobiło ich kopie, które teraz krążą w mediach społecznościowych.

Jak donosi CNN, okazało się, że są to zdjęcia stare, z wyjazdu piosenkarza z modelką Jayde Pierce na Bora Bora, który miał miejsce dwa lata temu.

Błąd naprawiony

Instagram poinformował, że nieuprawniony dostęp do kont popularnych użytkowników mogła mieć co najmniej jedna osoba. Firma podkreśliła, że haker lub hakerzy nie otrzymali haseł do kont, a sam błąd został już naprawiony. Serwis nie zdradza też, którzy z użytkowników zostali zaatakowani ani ilu jest poszkodowanych.

Instagram, który od 2012 roku należy do Facebooka, jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie, z którego korzysta 700 mln użytkowników - każdego dnia udostępniają oni 95 mln zdjęć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane