• rozwiń

Za darmo tylko jedna sztuka. Wizz Air wprowadził nowe przepisy bagażowe

Wizz Air likwiduje połączenia z Polski Odtwórz: Wizz Air likwiduje połączenia z Polski
Wizz Air likwiduje połączenia z Polski "Źródło: TVN24 BiS"

Wizz Air wprowadził nową politykę bagażową. Klienci taniego przewoźnika z Węgier mogą obecnie wnieść na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x40x23 centymetrów. Będzie on zawarty w cenie biletu.

Oznacza to, że zniknął obowiązujący wcześniej podział na mały darmowy (42x32x25 cm) i duży płatny (56x45x25 cm) bagaż podręczny. Pasażerowie będą nadal mogli wnieść na pokład towary zakupione w strefie bezcłowej lotniska po kontroli bezpieczeństwa.

Waga bagażu

Węgierski przewoźnik wprowadza również limit wagowy bagażu podręcznego, który wynosi 10 kilogramów. Linie zastrzegają jednak, że nie wszystkie bagaże podręczne trafią na pokład samolotu. Taką pewność będą mieli jedynie pasażerowie, które wykupią usługę WIZZ Priority. Pozwala ona także na wniesienie do kabiny dodatkowego małego bagażu (o maksymalnych wymiarach 40x30x18cm).

Linie poinformowały wcześniej, że klienci podróżujący 29 października 2017 roku i później, którzy dokonali już opłaty za bagaż podręczny poprzez bezpośrednie kanały sprzedaży Wizz Air, otrzymają zwrot pieniędzy w wysokości nawet 120 proc. poniesionej opłaty.

Od 29 października Wizz Air obniżył obniży również limit wagowy dla bagażu rejestrowanego w niższej cenie (z 23 do 20 kilogramów).

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane