• rozwiń
  • WIG20 2186.21 +0.14%
  • WIG30 2473.94 +0.15%
  • WIG 57372.55 -0.08%
  • sWIG80 11432.53 +0.03%
  • mWIG40 3650.18 +0.08%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:21

Dostosuj

Perfumy i laptop w jednej torbie? Ważne zastrzeżenie dotyczące baterii

Bomby ukryte w elektronice. Bez laptopów, e-booków i tabletów na pokładzie samolotu Odtwórz: Bomby ukryte w elektronice. Bez laptopów, e-booków i tabletów na pokładzie samolotu
Bomby ukryte w elektronice. Bez laptopów, e-booków i tabletów na pokładzie samolotu

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wezwała linie lotnicze, aby w gorącym okresie przedświątecznym przypomniały pasażerom, jak należy przewozić w samolocie urządzenia elektroniczne zawierające baterie litowo-jonowe.

EASA podkreśliła, że linie lotnicze powinny informować swoich pasażerów, że duże urządzenia elektroniczne powinny być przewożone w kabinie pasażerskiej, jeśli tylko jest to możliwe. Natomiast wiele linii lotniczych w Europie stosuje własne procedury, informując pasażerów, że laptopy nie powinny być przewożone w bagażu podręcznym, lecz wyłącznie w rejestrowanym.

Wyłączyć, zabezpieczyć, zapakować

Akumulatory litowo-jonowe znajdujące się w urządzeniach takich jak laptopy, telefony komórkowe, tablety i e-papierosy mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe, jeśli doszłoby do ich zapłonu.

EASA stwierdziła, że w przypadku, gdy urządzenia elektroniczne są zbyt duże, aby mogły być przewożone w kabinie, należy je całkowicie wyłączyć, zabezpieczyć przed przypadkowym włączeniem i odpowiednio zapakować w celu uniknięcia uszkodzenia. Agencja przypomniała, że nie należy ich także przewozić w tej samej torbie, co łatwopalne przedmioty takie jak perfumy czy aerozole.

Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego ma siedzibę w Kolonii, a w jej skład wchodzi 28 państw członkowskich Unii Europejskiej, a także kraje stowarzyszone: Szwajcaria, Islandia, Norwegia i Liechtenstein.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane