• rozwiń

Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa

Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa Odtwórz: Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa
Foto: Youtube/ILMVISUALFX Foto: Behind the magic: The visual effects of Star Wars | Video: Bagiński o efektach z "Gwiezdnych wojen": film to sztuka iluzji, to sztuka oszustwa

Twórcy efektów specjalnych do kasowego filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” ujawnili, w jaki sposób pracowali nad ich stworzeniem. Produkcja przyciągnęła do kin widzów na całym świecie, zapewniając przychód rzędu 2 mld dol. - Efekty w całej serii "Gwiezdnych wojen" to jest absolutnie topowa robota i robiona przez najlepszych speców w branży - komentował Tomasz Bagiński, rysownik, animator, twórca nominowanego do Oskara filmu "Katedra". - Nawet, jeśli inne elementy filmu nie zawsze działają. Gość TVN24 BiS zaznaczył, że nad produkcją pracuje złożony zespół. - Film to ogromna maszyna z bardzo wieloma utalentowanymi ludźmi. Ale też pamiętajmy, że to sztuka iluzji, to jest trochę sztuka oszustwa. Wszyscy filmowcy w pewnym sensie są kłamcami i dotyczy to nie tylko efektów - mówił Bagiński.

Program "Otwarcie Dnia" od poniedziałku do piątku o godz. 10 w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
wall e
I dlatego dla mnie dzisiejsze GW nie maja szans ze starymi. Wowczas byla mozolna budowa makiet, statkow, miejsc scenografii, wszystko bylo fizycznymi obiektami.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
majowy poranek 11
Moze Wam, specjalistom sie ta cala, wykonana robota podoba, tym mniej wymagajacym, mlodym odbiorcom tez.Ale mi nie.Brakuje duszy w tym komputerowym zlepku.Nie chce sie rozpisywac ale to jest dla mnie, kinomana policzek, zeby tak splycic kino?Do komputera?A aktorow do malp, ktore nauczono paru kwestii.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane