• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Te popularne aplikacje mogą szkodzić psychice. Nowe badania

Papuga jest gwiazdą Instagrama Odtwórz: Papuga jest gwiazdą Instagrama
Papuga jest gwiazdą Instagrama "Źródło: Instagam@rhea_thenakedbirdie"

Instagram jest najbardziej szkodliwą platformą społecznościową, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne młodych ludzi. Tak sugerują nowe badania przeprowadzone przez brytyjską organizację Royal Society for Public Health.

Badania przeprowadzono wśród 1500 Brytyjczyków w wieku od 14 do 24 lat.

Według autorów badania Instagram, z którego korzysta 700 milionów użytkowników na całym świecie, u młodych ludzi może wywołać depresję, niepokój i poczucie samotności.

Odkryto, że młodzież kojarzy Instagram z negatywnymi cechami i niską samooceną. Powoduje to u niej słabe postrzeganie własnego ciała i brak snu.

Podobnie jest ze Snapchatem - aplikacją, która służy do przesyłania zdjęć i filmów. Jej młodzi użytkownicy odnosili wrażenie, że są zastraszani lub pozostawieni przez swoich rówieśników.

- Interesujące jest to, że obie platformy są bardzo skupione na obrazach i wydaje się, że wśród młodych ludzi mogą wywoływać uczucie niedoskonałości i niepokoju - powiedziała Shirley Cramer, dyrektor RSHP.

Na psychikę młodych ludzi wpływ wywierają również Facebook i Twitter. Obie platformy zostały uznane za pozytywne dla wyrażania ekspresji i budowania społeczności, choć zaobserwowano również, że doprowadzały do depresji.

Z kolei YouTube promuje pozytywne atrybuty takie jak rozwijanie świadomości, umożliwia wyrażanie siebie i daje młodym wsparcie emocjonalne. Z drugiej strony platformę Google’a uznano za najbardziej szkodliwą dla snu młodzieży.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane