• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Upiór, barokowa dama, gangster. Sprawdź, jak i za ile wypożyczyć kostium na sylwestrową noc

"Biznes dla Ludzi", cz.3 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.3
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Misterne kostiumy dostępne dla każdego. Trzeba tylko odpowiednio zapłacić. | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.3

Sylwestrowe bale z obowiązkowym przebraniem wracają do mody. Przybywa też wypożyczalni kostiumów. Wiele firm oraz teatrów na ten czas dzieli się zasobami swojej garderoby. O tym: gdzie, jak i za ile wypożyczyć taki strój opowiadaliśmy w "Biznesie dla Ludzi".

- Jak co roku, najbardziej popularnym tematem są lata 20-te, czyli charlestonki, sukienki dla pań i gangsterskie kostiumy dla panów. Oprócz tego, dużym powodzeniem cieszą się upiory (…), wszelkiego rodzaju epokowe stroje - barokowe, itd. - mówi Dorota Pasznicka z wypożyczalni strojów w Tatrze Roma.

Aby wynająć strój, najlepiej jest zamówić go wcześniej i odebrać w odpowiednim terminie. Jeśli okaże się jednak, że nie pasuje on rozmiarem, nie ma co liczyć na krawieckie poprawki. Takich usług teatr nie oferuje.

Podpisanie umowy niezbędne

Średnia cena kostiumu to 80 zł + VAT, a zatem 98,40 zł za kostium. Stawka ta naliczana jest dobowo, liczą się jednak dni robocze, podczas których możliwy jest zwrot. Dobranie rekwizytów, dodatków wiąże się z dodatkową opłatą.

Przy wypożyczaniu sporządza się umowę z klientem, który zobowiązuje się do realizacji odpowiednich punktów. W przypadku, gdy kostium zostaje zniszczony - taki wypożyczający ma do wyboru - albo zapłacenie równowartości kostiumu, albo odtworzenie i reperację usterek.

Oglądaj "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku o 18:15 w TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane