• rozwiń

Temat: Francja

Świat zapomina o kryzysie. Sprzedaż szampana bije rekordy

Świat zapomina o kryzysie. Sprzedaż szampana bije rekordy
Foto: pixabay (CC 0 1.0) Foto: Rośnie sprzedaż szampana

312 mln butelek - tyle wyniesie sprzedaż szampana w 2015 roku. To o 2-3 proc. więcej niż przed rokiem. Większe będą też przychody producentów, które wzrosły do 4,7 mld euro - podaje Reuters.

To był dobry rok dla branży producentów szampana. Wzrosty na rynku wina musującego wynikały głównie rosnącego popytu z rynków eksportowych oraz stabilizacji sprzedaży produktów z Francji. 

Coraz lepiej

Według szacunków agencji Reuters w kończącym się właśnie roku sprzedaż wina wyniesie około 312 mln butelek. To o 2-3 proc. więcej niż przed rokiem. Do 4,7 mld euro, czyli o 4,4 proc. wzrosną też przychody producentów szampana.

Oznacza to, że pobity zostanie dotychczasowy rekord z 2007 roku, zanim świat ogarnął ogromny kryzys gospodarczy i finansowy, a kupowanie szampana spadło z listy priorytetowych zakupów - nawet wśród majętnych osób. Wówczas przychody wyniosły 4,56 mld euro.

Stabilizacja

Eksperci twierdzą, że kluczowym elementem poprawy sytuacji na rynku było ustabilizowanie sprzedaży we Francji. - Francja wróciła na poprawną ścieżkę. Sprzedaż się ustabilizowała - powiedział Bruno Paillard, prezes Lanson BCC.

Szef domu sprzedażowego luksusowych szampanów twierdzi, że było to możliwe, bo lepszy popyt odnotowały nie tylko hipermarkety, ale także specjalistyczne sklepy. - Konsumenci znowu chcą korzystać z życia - twierdzi Paillard.

Oficjalne dane dotyczące sprzedaży za 2015 rok będą znane w przyszłym miesiącu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane