• rozwiń
  • WIG20 2183.60 +0.37%
  • WIG30 2512.66 +0.51%
  • WIG 56520.13 +0.36%
  • sWIG80 11474.73 -0.66%
  • mWIG40 3914.60 +1.03%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:22

Dostosuj

Sprzedaż burkini bije rekordy, brakuje towaru w sklepach

Sprzedaż burkini bije rekordy, brakuje towaru w sklepach
Foto: Shutterstock Foto: Burkini - sprzedaż stroju jest obecnie na rekordowym poziomie

Dyskusja wokół noszenia burkini - muzułmańskiej wersji bikini zasłaniającej ciało, znacznie zwiększyła zainteresowanie klientek nietypowym strojem kąpielowym. Fortunę zbijają na tym sprzedawcy. W sieci Marks & Spencer burkini momentalnie zniknęło z półek, choć zapasy gromadzono od ubiegłego roku.

Wprowadzony przez francuski kurort zakaz noszenia burkini - muzułmańskiego stroju kąpielowego  zasłaniającego całe ciało kobiety z wyjątkiem twarzy, dłoni i stóp - znacząco zwiększył popyt na towar. Decyzja Francuzów wywołała ostrą dyskusję na całym świecie a przez to nieoczekiwanie zainteresowanie strojem wzrosło. Sprzedaż burkini jest obecnie na rekordowym poziomie.

Modestly Active, jedna z firm tworzących muzułmańskie stroje w Wielkiej Brytanii przyznała, że obecnie zainteresowanie burkini zwiększyło się o 50 proc. Producent jest laureatem nagrody za projekt islamskiego ubioru kąpielowego.

Pustki w sklepach

Aheda Zanetti, pomysłodawczyni burkini, przekonuje, że w ciągu ostatniego tygodnia sprzedaż skoczyła nawet o 90 proc. Z kolei popularna w Wielkiej Brytanii sieć sklepów Marks & Spencer potwierdza, ze burkini zniknęło z półek już tego lata, choć zapasy gromadzono od ubiegłego roku.

Burkini są obecnie przedmiotem zażartej debaty nad możliwością decydowania przez rząd o publicznym ubiorze. Kontrowersje wokół sprawy pojawiły się na całym świecie. W kwietniu 2011 roku Francja stała się pierwszym krajem europejskim, gdzie zakazano publicznego noszenia burki i nikabu oraz zasłaniania całego ciała.

 

"Symbol zniewolenia", "akt bojowy, prowokacja". Decyzja ws. zakazu burkini:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
antodion
Jak się czułeś chodząc w ziemie po lodzie i tafla się załamała , no jak w burkini.
Chcesz sic w burkini na plażę to tak jakby pojechać maluchem na F1 i mieć pretensje ze wszyscy cie wyprzedzają, przecież możesz iść na swój tor i tam sobie jeździć do woli. Wiec po co pchać sie na publiczną plaże w kołdrze ?
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane