• rozwiń
  • WIG20 2285.08 -1.58%
  • WIG30 2649.94 -1.61%
  • WIG 60391.42 -1.25%
  • sWIG80 14454.84 -0.31%
  • mWIG40 4753.70 -0.85%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Obama

Publicznie mówił, że chce u nich pracować. Teraz szukają "prezydenta playlisty"

Publicznie mówił, że chce u nich pracować. Teraz szukają "prezydenta playlisty"
Foto: Pete Souza / The White House / Flickr (United States government work) Foto: Spotify zaproponowało pracę Barackowi Obamie

Prezydent Barack Obama zażartował niedawno, że po opuszczeniu Białego Domu chciałby pracować w muzycznym serwisie Spotify. Na reakcję firmy nie trzeba było długo czekać: na stronie opublikowano właśnie ogłoszenie dotyczące stanowiska "prezydenta playlisty".

W ogłoszeniu wyliczono wymagania, którym ma sprostać kandydat na stanowisko. Musi mieć minimum 8 lat doświadczenia w kierowaniu wysoko cenionym krajem. A także posiadać przyjacielskie i ciepłe usposobienie oraz pokojową Nagrodę Nobla na koncie.

Dyrektor generalny Spotify Daniel Ek zawiadomił Obamę o wakacie za pośrednictwem Twittera, załączając link do ogłoszenia i pisząc: "Słyszałem, że jesteś zainteresowany pracą w Spotify. Widziałeś tę ofertę?".

Oferta szyta na miarę

Co prawda w ogłoszeniu nie pojawia się nazwisko ustępującego prezydenta, ale jest w nim nawiązanie do jego znanego sloganu: "Spotify jest pełne nadziei i zawsze otwarte na zmianę".

Oferta nawiązuje też do 55-tych urodzin Obamy, na których pojawił się ulubiony raper prezydenta.

"Kendrick Lamar był na twojej imprezie urodzinowej? - Chcemy o tym usłyszeć!".

Skąd pomysł na to żartobliwe ogłoszenie? Prezydent Obama lubi dzielić się swoją ulubioną muzyką, od 2015 roku publikuje na Spotify swoje playlisty. Stworzył m.in. kompilację wakacyjną i świąteczną.

Na razie jeszcze nie jest wiadome, czym naprawdę zajmie się 44. prezydent po opuszczeniu Białego Domu. Jego następca - Donald Trump - zostanie zaprzysiężony 20 stycznia.

Zobacz: Obama żegna się z urzędem. Wygłosi pożegnalną mowę w Chicago (Film z 10.01.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane