• rozwiń
  • WIG20 2299.87 -0.29%
  • WIG30 2634.93 -0.40%
  • WIG 59779.61 -0.33%
  • sWIG80 11864.48 -0.12%
  • mWIG40 3999.29 -0.93%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:52

Dostosuj

Skandynawska linia lotnicza uruchamia nowe połączenia z Polski

Lotnisko w Gdańsku (nagranie z 2016 roku) Odtwórz: Lotnisko w Gdańsku (nagranie z 2016 roku)
Foto: Shutterstock | Video: tvn24 Foto: Skandynawskie Linie Lotnicze uruchomią nowe połączenia między innymi do Sztokholmu | Video: Lotnisko w Gdańsku (nagranie z 2016 roku)

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS od końca marca uruchomią dwa nowe całoroczne połączenia: z Krakowa do Sztokholmu oraz z Gdańska do Bergen - poinformował w czwartek przewoźnik. SAS w tym roku będzie w sumie obsługiwał dziewięć tras z Polski do Skandynawii.

Jak poinformował przewoźnik, wraz z wprowadzeniem nowego letniego rozkładu na ten rok, który zacznie obowiązywać od końca marca, oferta SAS rozszerza się o dwie nowe, całoroczne trasy z polskich lotnisk.

Nowa trasa ze Sztokholmu do Krakowa jest drugą łączącą stolicę Szwecji z Polską, natomiast bezpośrednio z naszego kraju do norweskiego Bergen pasażerowie będą mogli polecieć po raz pierwszy.

Nowe loty

Rejsy z Krakowa do Sztokholmu rozpoczną się od 26 marca, połączenie będzie oferowane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele. Z kolei, od 29 marca rozpoczną się loty na trasie Gdańsk - Bergen, które będą się odbywały trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki oraz piątki.

Wraz z wprowadzeniem rozkładu letniego 2017, SAS będzie obsługiwał dziewięć tras z Polski do Skandynawii. Oprócz planowanych dwóch nowych połączeń, SAS lata z Warszawy do Kopenhagi, z Gdańska do Kopenhagi, Sztokholmu i Oslo, z Poznania i Wrocławia do Kopenhagi oraz z Krakowa do Kopenhagi.

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS są obecne w Polsce od 1957 roku. SAS jest jednym z członków sojuszu Star Alliance, do którego należy między innymi PLL LOT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane