• rozwiń

Każdy olimpijczyk odchodzi z torbą. Oto, co w niej znajduje

Każdy olimpijczyk odchodzi z torbą. Oto, co w niej znajduje
Foto: 4f Foto: Kolekcja olimpijska przygotowana dla Polaków

Nawet jeśli sportowiec nie zdobędzie na igrzyskach w Rio de Janeiro medalu, to i tak nie wróci do domu z pustymi rękoma. Może bowiem liczyć na wiele prezentów od sponsorów. Sprawdziliśmy, co dostają polscy sportowcy, a co amerykańscy.

Uczestnicy igrzysk mogą przywieść do domów pełną szafę ubrań i dodatków do noszenia. Polaków na igrzyskach ubiera firma 4F. Każdy polski sportowiec otrzymał zestaw olimpijski, który składa się z ponad 60 elementów garderoby i akcesoriów, w tym około 47 sztuk odzieży, 5 par obuwia, 2 toreb podróżnych oraz 12 akcesoriów, takich jak: ręczniki, okulary, czapki czy portfele.

Co dostali Polacy

Jak zaznacza Daria Sulgostowska, rzecznik firmy OTCF, właściciela marki 4F, każdy sportowiec otrzymuje te rzeczy na własność. Dodaje, że poza sportowcami zestawy otrzymuje także cała drużyna olimpijska - trenerzy, statystycy i fizjoterapeuci.

Kolekcja podzielona jest na trzy części - defiladową, sportową i casualową.

Linia defiladowa przeznaczona jest na ceremonię otwarcia i zakończenia igrzysk. Linia sportowa przeznaczona jest do treningów i lekkich zajęć fizycznych. Z kolei casual przeznaczona jest do noszenia na co dzień i podczas oficjalnych spotkań w trakcie igrzysk.

Sponsor Amerykanów

Sportowcy USA starują w Brazylii w strojach Nike. Firma z Oregonu dla każdego olimpijczyka przygotowała torbę z prezentami, w której znajduje się ok. 40 pozycji. Są to:

- 10 t-shirtów dla mężczyzn, 6 dla kobiet
- 4 swetry dla mężczyzn, 2 dla kobiet
- 4 pary majtek treningowych dla mężczyzn, 2 pary dla kobiet
- 2 pary sandałów dla mężczyzn, 1 para dla kobiet
- 3 pary butów sportowych, 2 pary dla kobiet
- 2 pary majtek dla mężczyzn, 2 sportowe biustonosze dla kobiet
- 2 plecaki dla mężczyzn, 1 dla kobiet
- butelka wody, etui na paszport, opaska na rękę, torba na sprzęt, 2 czapki i 4 pary spodenek dla obu płci
- 3 pary legginsów treningowych, 4 bezrękawniki, 2 kurtki i 3 pary skarpetek tylko dla kobiet
- 1 para okularów tylko dla mężczyzn

Dodatkowym bonusem może być to, że amerykańscy olimpijczycy być może będą mogli zachować dla siebie więcej pieniędzy z nagród dzięki proponowanej ustawie o uldze podatkowej. Teraz sportowcy muszą płacić podatki od nagród.

Za złoty medal sportowiec ze Stanów Zjednoczonych otrzyma 25 tys. dolarów. Srebro wyceniane jest na 15 tys. dolarów, a brąz na 10 tys. dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane