• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Reportaże w weekend w TVN24 BiS
Foto: National Geographic/ Sebastian Gorgol Foto: Zdjęcie "Bezpieczna zabawa" Sebastiana Gorgola zdobyło grand prix 10. Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Fotografia przedstawia matkę i córkę, wieloryby zwane humbakami, które osiągają 17 m długości i 30-45 ton masy. Samica po zaczerpnięciu powietrza zanurza się i zasypia, wisząc w toni głową w dół, część jej potężnego ogona wystaje ponad powierzchnię wody. W tym czasie mała bawi się i z ciekawością poznaje otaczający ją świat

Co łączy wieloryby, kawę i wulkany? Dlaczego w pakistańskim mieście dzieci uzależnione są od heroiny? Kim jest zaginiona córka Halabdży? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS.

SOBOTA 2.07

8:00 Inwazja dronów

Amazon planuje dostarczać swoje przesyłki z użyciem dronów. W Dolinie Krzemowej inżynierowie zastanawiają się, jak używać ich do dostarczania leku tam, gdzie nie ma dróg. Natomiast rolnicy w Japonii za ich pomocą spryskują 90 proc. upraw soi. Dziś, przy stosunkowo małym koszcie, każdy może kupić własny zdalnie strowany statek powietrzny.

 

9:00 Zachodnie wybrzeże Ameryki (cz. 1.) - Waszyngton: Wieloryby, kawa i wulkany

Przez wieki turyści i imigranci falami napływali do pięknych zakątków zachodniego wybrzeża Ameryki.  Miejsce które słynie z innowacyjności, ludzkiej kreatywności i wolnego myślenia. Ten film szuka  wskazówek  które pozwolą wyjaśnić sukces i fascynację amerykańskim Zachodnim Wybrzeżem.

 

13:00 Majestatyczne Alpy (cz. 5.)

Legendarny szczyt Mont Blanc, najbardziej znane na świecie ośrodki narciarskie, malownicze wioski, krystalicznie czyste jeziora i stuletnie lodowce – to tak różne i piękne krajobrazy Alp.

Będziemy śledzić niektórych mieszkańców w ich codziennym życiu, obserwować ich pasje, które często są niezwykłe i godne podziwu.Będziemy badać ukryte jaskinie, latać na paralotni, skoczymy na bungee, zbudujemy sterowiec, pooglądamy gwiazdy z Instytutu Radioastronomii Pic de Bure i zaobserwujemy wyczyny nieustraszonych alpinistów.

 

17:00 Ewa Ewart poleca: Singapur - nowe oblicze edukacji


20:00 Ewa Ewart poleca: Mój brat terrorysta

Filmowiec Robb Leech próbuje zrozumieć w jaki sposób jego przyrodni brat -  biały chłopiec z klasy średniej w Weymouth – stał się terrorystą. Za wszelką cenę chce odkryć prawdę, dlaczego on i inni jemu podobni, postanowili przekroczyć granicę i zabić siebie i innych.

 

21:00 Ewa Ewart poleca: Odrzuceni przez Boga i ludzi

W Karaczi w Pakistanie ubogim mieście portowym, zorganizowani przestępcy handlują heroiną wśród słabych i wrażliwych, a skorumpowani urzędnicy napełniają swoje kieszenie. Bilans: pół miliona osób uzależnionych od heroiny. Wiele z nich to dzieci, żyją w nędzy na ulicach, często prostytuują się dla pieniędzy. Są ignorowani przez rząd, odrzuceni przez swoją społeczność.

Przemieszczamy się wraz z policjantami, odiwedzamy kliniki AIDS, przemierzamy domy prostytutek, aby pokazać jak najszerzej obraz destrukcji społeczeństwa na który pakistański rząd przymyka oko.

 

22:45 Ewa Ewart poleca: Łowcy talibów

Ijaz prowadzi grupę około 100 oddanych policjantów, którzy podejmują walkę z talibami. W środku nocy, przeprowadzają naloty na bastiony talibów w mieście.

Średnio co 36 godzin, policjant ginie na służbie w Karaczi. Ijaz wierzy w walkę „kto mieczem wojuje od miecza zginie” Jego zespół jest często oskarżany o torturowanie podejrzanych w celach informacyjnych. Stali się znani jako "The Hunters talibami" – komandosi z linii frontu przeciwko bezlitosnym wrogom.

 

NIEDZIELA 3.07

07:30 Ewa Ewart poleca: Singapur - nowe oblicze edukacji


08:30 Crowdfunding - finansowa rewolucja

Crowdfunding jest jednym z najbardziej znaczących przedsięwzięć społecznych w ostatnich dziesięcioleciach. To demokratyzacja kultury, innowacji, a także sposób prowadzenia działalności.
Film śledzi starania trzech niezależnych artystów, którzy docierają do tłumu, aby zmienić swoje życie na zawsze.

 

09:30 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan (cz. 7.)

Reportaż zabiera widzów w podróż po całym Tajwanie. Od gorącej Doliny Piekła, poprzez lasy Muzha, po uliczki Taipei.

10:00 Zjedz, zobacz, zwiedź: Tajwan (cz. 8.)


11:00 Zachodnie wybrzeże Ameryki (cz. 1.)


17:25 Ewa Ewart poleca: Chińska republika korupcji

W Chinach, gdzie lokalne władze komunistyczne kontrolują wszystkie możliwe sfery ludzkiego życia,  korupcja osiągnęła niespotykany poziom. Ponieważ gniew publiczny narastał i groził partii komunistycznej, prezydent Xi Jinping, w 2012 roku zaczął wprowadzać karę śmierci za "przestępstwa gospodarcze".  W ciągu ostatnich lat ponad 300 tysięcy urzędników zostało ukaranych -w tym 'Red Prince' i członek Biura Politycznego Bo Xilai. Ale czy to wystarczy, by ratować system?

 

20:00 Klauni ratują świat

Oto nowy rodzaj aktywizmu, który wykorzystuje niekonwencjonalną broń przeciwko niesprawiedliwości i przemocy: humor.

W Europie ironiczne grupy o nazwie "Obronić bogatych” i „Tak proszę Pana”  starają się zmienić świadomość problemów społecznych poprzez humor. Jednak szyderczy system może być niebezpieczny w niektórych częściach świata. Spotkamy m.in. Syryjczyków tworzących szkice bomb spadających wokół nich. Ich komedia jest formą oporu, ale i również apelem do społeczności międzynarodowej o interwencję.

 

21:00 Ewa Ewart poleca: Zaginiona córka Halabdży

W 1988 roku Saddam Husajn spuścił bombę chemiczną na irackie miasto Halabdża. Wiele rodzin z dziećmi uciekało do Iranu, jednak w chaosie i panice niektórzy rodzice zgubili swoje pociechy. Wielu nie zobaczyło ich już nigdy. Tak stało się w przypadku Maryam. Adoptowała ją rodzina, która straciła córkę o tym samym imieniu.

Film opowiada o poszukiwaniach biologicznych rodziców po 20 latach.

 

21:30 Ewa Ewart poleca: Wojna na Ukrainie

Niepokoje na Ukrainie na początku 2014 roku wywołały jedno z największych starć między Rosją a Stanami Zjednoczonymi od czasów zimnej wojny.

Frontline dostarcza mrożące krew w żyłach spojrzenie na obie strony. Ujawnia głęboko osadzoną nienawiść między prawicowymi ukraińskimi nacjonalistami z historycznymi powiązaniami z nazistami, a gwałtownymi prorosyjskimi separatystami walczącymi o kontrolę nad krajem.

 

22:00 Ewa Ewart poleca: To moja ziemia

Czego uczą Palestyńczycy i Izraelczycy w swoich szkołach na lekcji historii?

Przedstawiamy rok nauczania historii narodowej przez różnych nauczycieli – palestyńskich i izraelskich.
Poprzez dialog, debaty, programy ministerstwa – możemy łatwo uzyskać obraz społeczeństw które walczą ze sobą od pokoleń.

 

23:15 Ewa Ewart poleca: Odrzuceni przez Boga i ludzi

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane