• rozwiń

Reportaże w TVN24 BiS

Reportaże w TVN24 BiS
Foto: Shutterstock Foto: "Spór o broń w USA" - 17.08., godz. 22:00

Czym jest superbakteria i jak ją pokonać? Dlaczego można korzystać z broni w Stanach? Jak bardzo hazard wkradł się na trybuny sportowe? Odpowiedzi w reportażach na antenie TVN24 BiS. Codziennie o godz. 22.00.

16.08, godz. 22:00 - Cargill: obfitość czy głód

Cargill to amerykański gigant w handlu towarami spożywczymi. Przejmuje skup, obrót i dystrybucję wszystkich podstawowych produktów w Stanach Zjednoczonych - od mięsa, poprzez oliwki, po zboża. Jego obroty - 121 miliardów euro rocznie - dwukrotnie przekraczają łączne wyniki McDonald's i Coca Cola. Gigant jest w centrum uwagi, jednak nie ze względu na wysokie zyski. Kontrowersje budzi fakt, że - według krytyków - działalność spółki ma prowadzić do niszczenia upraw, lokalnych miejsc pracy, zanieczyszczenia środowiska i wylesiania. We Francji, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej, rolnicy i mieszkańcy biją na alarm, mówiąc o negatywnych skutkach globalnego agrobiznesu.

17.08, godz. 22:00 - Spór o broń w USA

Dokument wyjaśnia zawiłości historycznych wydarzeń od 1993 roku, które wpłynęły na rozwój sporu o broń w Stanach Zjednoczonych. Pokazuje transformację NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) z organizacji zajmującej się łowiectwem i strzelectwem sportowym, na organizację lobbingową działającą w Waszyngtonie.

Film przypomni również takie wydarzenia, jak strzelanina w Columbine i rzeź w Sandy Hook.

18.08, godz. 22:00 - Pokonać superbakterie

Rosnące spożycie białka zwierzęcego prowadzi do wzrostu stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt. Szacuje się że od 2010 roku do 2030 roku wzrost stosowania antybiotyków przy hodowli zwierząt wyniesie aż o 67 proc. Kraje przodujące w tym procesie to przede wszystkim Brazylia, Indie, Rosja, Chiny i Republika Południowej Afryki.

Naukowcy i służba zdrowia obawiają się, że nadużywanie antybiotyków prowadzi do utraty ich skuteczności przeciwko wielu chorobom wcześniej uleczalnym.

19.08, godz. 22:00 - Ustawione rozgrywki

Czy to możliwe, żeby mecze piłki nożnej w Europie były kontrolowane z dalekiej Azji? Dziś każdy może obstawić wynik meczu w internecie z dowolnego miejsca na całym świecie, w każdej chwili.

Reportaż ujawnia, jak zorganizowane grupy przestępcze na całym świecie kontrolują mecze piłki nożnej i zarabiają miliony euro na nielegalnych zakładach sportowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane