• rozwiń
  • WIG20 2186.82 -0.19%
  • WIG30 2519.76 -0.16%
  • WIG 56663.44 -0.19%
  • sWIG80 11470.64 -0.03%
  • mWIG40 3952.90 +0.30%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:34

Dostosuj

Harry Potter znów zaczarował czytelników. Nowa część sagi bije rekordy

Foto: JEROME FAVRE/PAP/EPA Foto: Wydawca, Little, Brown and Company poinformował o gigantycznym zainteresowaniu ósmą częścią "Harrego Pottera

Nowa część przygód Harry'ego Pottera bije rekordy w księgarniach. Zainteresowanie książką w formie scenariusza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych jest ogromne, choć od premiery minęło zaledwie kilka dni. Wynik sprzedaży w ciągu pierwszego tygodnia jest wyższy, niż w przypadku dotychczasowego lidera, "50 twarzy Greya".

J.K. Rowling udowodniła, że nadal posiada magiczną moc przyciągania milionów czytelników na całym świecie. Jej najnowsza książka w formie scenariusza,  "Harry Potter i przeklęte dziecko" szybko stała się hitem w brytyjskich księgarniach. Sprzedano już ponad 680 tysięcy egzemplarzy - to więcej, niż poprzedniej części sagi o młodym czarodzieju. Ponadto, nowa książka pobiła dotychczasowy rekord, ustanowiony przez powieść erotyczną "50 twarzy Greya", którą w ciągu pierwszego tygodnia od premiery sprzedano w 664 478 egzemplarzach.
A "Przeklęte dziecko" może jeszcze wyśrubowac rekord, bo premiera miała miejsce w zeszłą niedzielę o północy i minęło od niej jedynie nieco ponad trzy dni.

Wynik bez precedensu

Księgarze uważają, że nowe dzieło Rowling będzie największym hitem sprzedażowym w tym roku. Dotyczy to nie tylko Europy. W Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy w ciągu 48 godzin od premiery. To niemal połowa z wydanego nakładu. Scholastic, amerykański wydawca uznał ten wynik za "bezprecedensowy".

J.K. Rowling jest obecnie najlepiej zarabiającą pisarką świata. Jednak podczas premiery dwuczęściowej sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko", oznajmiła czytelnikom, że nie planuje kontynuacji przygód czarodzieja.

Akcja ma miejsce 19 lat po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części sagi. Premierę w Polsce zaplanowano na 22 października.

Tysiące chętnych na pójście w ślady gwiazd „Harry’ego Pottera”:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane