• rozwiń

Przez "głupie selfie" spadł w przepaść. Ratownicy: skończcie z tym

Przez "głupie selfie" spadł w przepaść. Ratownicy: skończcie z tym

"Drodzy turyści, szanujemy was, ale nadszedł czas, byście szanowali samych siebie. Skończcie z robieniem głupich i niebezpiecznych selfie. Dziękujemy" - tak brzmi komunikat chorwackich ratowników górskich. Dodają, że zdarzyło im się ratować te same osoby, dwa razy w ciągu dwóch dni, w tym samym miejscu.

Opublikowany w piątek na Twitterze apel wystosowano w związku z wypadkiem, do którego doszło w zeszłym tygodniu w chorwackim parku narodowym Jeziora Plitwickie. 20-letni turysta z Kanady spadł z punktu widokowego z wysokości 70 metrów. W przepaść runął, gdy stracił równowagę, poszukując najlepszego kadru do zrobienia selfie. Upadek przeżył, gdyż zaczepił się na gałęzi, ale doznał ciężkich obrażeń.


Tragedia przez selfie

W zeszłym roku podobna sytuacja przydarzyła się 54-letniej turystce ze Słowacji, która nie miała tyle szczęścia, co Kanadyjczyk i zginęła podczas robienia selfie.

Apelując o ostrożność, chorwaccy ratownicy wyznali na Twitterze, że zdarzyło im się ratować te same osoby dwa razy w ciągu dwóch dni w tym samym miejscu.

Turystyka jest strategiczną gałęzią chorwackiej gospodarki. W zeszłym roku ten 4,2-milionowy kraj odwiedziło 14 milionów turystów - zauważa AFP.

 

Czym jest "łokieć selfie" i "smartfonowy kciuk"?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane