• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Promocja przez politykę? Na firmę Ivanki Trump spadła fala krytyki

Promocja przez politykę? Na firmę Ivanki Trump spadła fala krytyki
Foto: Michael Vadon CC BY SA Wikipedia Foto: ivanka.jpg

Firma Ivanki Trump spotkała się z potężną krytyką po tym, jak rozpoczęła promocję wartej 10 tys. dolarów bransoletki, którą córka prezydenta-elekta USA miała na sobie podczas wywiadu telewizyjnego. Firma przyszłej córki przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych została oskarżona o próbę zarabiania pieniędzy na wynikach wyborów prezydenckich.

35-letnia Ivanka to modelka i businesswoman, ale przede wszystkim pierwsza córka Donalda Trumpa, prezydenta-elekta Stanów Zjednoczonych. Sprawuje funkcję wiceprezesa w The Trump Organization, firmie ojca, gdzie odpowiada za rynek nieruchomości i zarządzanie hotelami.

E-mail, który wywołał oburzenie

W ostatnią niedzielę Ivanka, wraz z ojcem i resztą rodziny (z wyjątkiem Barrona Trumpa, najmłodszego syna Donalda), pojawiła się w popularnym programie stacji CBS News zatytułowanym "60 minutes". Ivanka siedziała w pierwszym rzędzie. Na rękę założyła zrobioną ze złota, wysadzaną diamentami bransoletkę, wartą 10,8 tys. dolarów. Nie było by oczywiście w tym nic złego, gdyby nie wydarzenia następnego dnia.

W poniedziałek jej firma - Ivanka Trump Fine Jewelry - wysłała e-maile do dziennikarzy zajmujących się modą, w których promuje bransoletkę podkreślając, że taką samą miała na sobie Ivanka podczas wywiadu w "60 minutes". "Bransoletka kosztuje od 8,8 tys. do 10,8 tys. dolarów. Proszę podzielić się tym ze swoimi klientami" - czytamy w e-mailu podpisanym przez Monicę Marder, wiceprezydent ds. sprzedaży.

To wywołało falę krytyki i pytania, czy wykorzystywanie wywiadów do promocji swojej działalności jest odpowiednie. Niektórzy uważają, że Ivanka, poprzez rodzinne koneksje, próbuje zdobyć nieuczciwą przewagę na rynku, a cała rodzina Trumpów zamierza wykorzystać wpływy polityczne, aby powiększyć swój majątek.
Dobre intencje pracownika

We wtorek prezes Ivanka Trump Fine Jewelry Abigail Kleim powiedziała NBC News, że "wiadomość została wysłana przez pracownika marketingu z dobrymi intencjami, który kierował się zwyczajowym protokołem, a który podobnie jak wielu z nas wciąż dostosowuje się do powyborczej rzeczywistości". - Firma jest w trakcie omawiania nowych zasad i procedur ze wszystkimi partnerami - dodała.

Firma PR, która reprezentuje Ivankę nie chciała komentować, czy córka prezydenta w ogóle była świadoma tego, że taki e-mail został wysłany.

Wywiad w "60 minutes" to nie pierwszy raz, kiedy Ivanka wykorzystuje sławę ojca, aby promować swoje produkty. W lipcu pojawiła się na Narodowej Konwencji Republikanów w różowej sukience za 138 dolarów, która później szybko została wyprzedana.

Firma Ivanki oprócz biżuterii i ubrań sprzedaje również torebki, buty i inne akcesoria, które są dostępne w największych amerykańskich sklepach. Marka była wcześniej krytykowana za rzekome kopiowanie wzorów od innych projektantów oraz za wykorzystywanie futra z królików.

Papież poparł Trumpa?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
antymoher
Tramp jak i jego familia będą traktowali Amerykę jako prywatny folwark miedzy innymi do autopromocji.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
Piotru70
Dobrze że tylko Amerykę, bo Clinton traktowałaby amerykanów jak bydło którym trzeba się zająć...
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
JMatthew
No to więcej racji jednak ma Clinton, bo ludzie to są jednak jak bydło, można to ująć ładniej, ale taka prawda. Wszędzie jest tak samo, spójrz na Polskę, czyż PiS nie traktuję nas jak krówki, które trzeba wydoić?
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane