• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Wymarzona praca okazała się nieporozumieniem? Podpowiadamy, co zrobić

Wymarzona praca okazała się nieporozumieniem? Podpowiadamy, co zrobić
Foto: Shutterstock Foto: Wymarzona praca może okazać się taką tylko z pozoru

Rekrutacja zakończona sukcesem, radość i oczekiwanie na pierwszy dzień w nowej pracy. Co jednak, gdy po tygodniu stwierdzimy, że oferta okazała się nieporozumieniem?

Po kilku dniach może się okazać, że zamiast wymarzonej nowa praca jest totalnym nieporozumieniem. W niepamięć poszły ustalenia z rekrutacji, a pracownik zastanawia się nad swoją przyszłością. Co będzie najlepszym wyjściem z takiej sytuacji?

Po pierwsze warto dać sobie czas. Początki zazwyczaj bowiem nie należą do łatwych. Zwłaszcza kiedy podejmujemy pracę w nowej branży bądź jest to w ogóle nasza pierwsza praca zawodowa. Gdy jednak po dłuższym czasie stwierdzimy, że przeszkody są nie do pokonania najlepszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie nowych ofert.

Nie należy przy tym obawiać się o nieprzychylność ze strony potencjalnych nowych pracodawców. Warunek jest jednak jeden. O powodach swojej decyzji jako kandydaci powinniśmy mówić wprost, nie obarczając jednak przy tym winą poprzedniego pracodawcy.

Należy pamiętać, że rozmowa rekrutacyjna to nie rozmowa z przyjacielem i podczas jej trwania nie ma czasu na wylewanie żali. To czas w którym mamy zaprezentować się z jak najlepszej strony tak, aby wygrać wyścig o wymarzoną pracę.

Nowe doświadczenie

Czasu spędzonego w takiej firmie nie należy traktować jako czasu straconego. To doświadczenie, które należy potraktować jako jeden z etapów naszej ścieżki zawodowej. Jednocześnie pokazujące na co zwracać uwagę, a także o co zapytać podczas kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Praca, choć zakończona nie tak jakbyśmy tego sobie życzyli, pozwala również na dokonywanie bardziej świadomych decyzji zawodowych w przyszłości.

 

Darmowy boczek bądź wakacje bez ograniczeń. Praca jak marzenie:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane