• rozwiń

W domu najlepiej. Sprawdź, dokąd jeżdżą Polacy i ile wydają

Ile kosztują wakacje nad Bałtykiem? Odtwórz: Ile kosztują wakacje nad Bałtykiem?
Ile kosztują wakacje nad Bałtykiem? "Źródło: TVN24 BiS"

Wakacje nie muszą oznaczać dalekich podróży. Topowym kierunkiem wybieranym przez Polaków na wyjazd jest... Polska. Prawie 2/3 z nas w czasie urlopów nie opuszcza granic kraju - wynika z zestawienia unijnego biura statystycznego Eurostat.

Jak podaje Eurostat, niespełna 4 na 10 mieszkańców UE, deklaruje, że w ogóle nie odbyło nigdy żadnej podróży. W Polsce jest to nawet wyższy wynik. W 2015 roku ponad 65 proc. mieszkańców Polski nigdzie nie wyjechało z kraju.

Gdzie za granicę

Najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych podróży Polaków są Niemcy, tu wyjechało 6,5 proc. Polaków -  wynika z danych przedstawionych przez Eurostat. W Niemczech spędzamy średnio ponad 8 nocy.

Kolejnym ulubionym kierunkiem jest Wielka Brytania - wybrało ją 3,8 proc. podróżujących. Polscy turyści zostają tu średnio na ponad 12 nocy.

Na czwartym  miejscu zestawienia popularnych kierunków znalazły się Włochy (2,8 proc. podróży Polaków). Tu średni pobyt trwa ponad 9 nocy.

 

Nie bez znaczenia jest też kwestia finansów. W Polsce jedna noc kosztuje średnio o 10 euro mniej niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. W tych dwóch ostatnich krajach Polacy wydawali na nocleg według Eurostatu przeciętnie 35 euro, co w przeliczeniu na złotówki, daje ok. 150 zł. We Włoszech za noc płacili średnio 59 euro, czyli aż 250 zł.

Po Polsce, oprócz Polaków, najchętniej podróżują Niemcy, Brytyjczycy i Ukraińcy. Niemcy stanowią najliczniejsza grupę (7 proc.) wśród turystów, a za noc płacą średnio 72 euro.

To niewiele, bo jak obliczył Eurostat, że ogólnie europejscy turyści wydają na noc za granicą przeciętnie 85 euro (360 zł). Pieniądze są też częstym powodem wymienianym jako powód rezygnacji z podróży.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane