• rozwiń
  • WIG20 2248.53 -1.60%
  • WIG30 2607.73 -1.59%
  • WIG 59596.35 -1.32%
  • sWIG80 14341.00 -0.79%
  • mWIG40 4714.94 -0.82%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Playboy Mansion przejmie nowy właściciel. Hugh Hefner tylko wynajmował willę

Polska modelka w amerykańskim "Playboyu". "Hefner zmienił moje życie"

Hugh Hefner, znany miliarder i założyciel "Playboya" zamieszkiwał ją od przeszło 40 lat. Teraz słynna posiadłość The Playboy Mansion w Los Angeles przejdzie w ręce nowego właściciela. W rezydencji Hefner urządzał liczne imprezy, na których przez dekady pojawiali się celebryci.

Posiadłość na Holmby Hills w Los Angeles ma powierzchnię 20 tys. stóp, czyli ponad 185 tys. m kw.

Posiadłość Playboya w Los Angeles została sprzedana w czerwcu ubiegłego roku. Kupił ją sąsiad, który zgodził się, by 90-letni wtedy Hefner mieszkał w domu przez resztę swojego życia. Cena sprzedaży nie została ujawniona. Jednak cena wywoławcza znanej z hucznych imprez rezydencji The Playboy Mansion, która została wystawiona na aukcję w styczniu 2016 roku, sięgała 200 mln dolarów.

Wcześniej rezydencja też nie należała do Hefnera. Firma Playboy Enterprises kupiła Mansion niemal pół wieku temu za milion dolarów i wynajęła Hefnerowi.

Jak zauważa magazyn "Page Six", na terenie nieruchomości było też licencjonowane zoo. Nowy właściciel zapewnił, że na razie nie zamierza usuwać zwierząt z tego terenu.

Hefner zmarł w środę w wieku 91 lat. Jak podaje w swoim oświadczeniu Playboy Enterprises, odszedł  "spokojnie" w swoim domu.

Nowy właściciel

Daren Metropoulos, w ręce którego trafi nieruchomość, jest synem C.Deana Metropoulosa, miliardera urodzonego w Grecji. W przeszłości należał do niego koncern Pabst Brewing.

Metropoulos jest dyrektorem firmy Metropoulos & Co., do której należy Hostess Brands.

Nowy właściciel posiadłości był od lat sąsiadem Hefnera. W 2009 roku kupił bowiem dom obok niego za 18 mln dolarów, o czym informował "The Wall Street Journal".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane