• rozwiń

Temat: USA

Przez leginsy nie mogły wejść do samolotu. Przewoźnik odpowiada

Przez leginsy nie mogły wejść do samolotu. Przewoźnik odpowiada
Foto: Shutterstock Foto: O sprawie na Twitterze napisała Shannon Watts

Linie lotnicze United Airlines nie chciały wpuścić na pokład samolotu dwóch nastoletnich pasażerek, ponieważ miały na sobie... leginsy. Poinformowała o tym na Twitterze aktywistka Shannon Watts. Odpowiadając na krytykę internautów, przedstawiciele linii lotniczych w wydanym oświadczeniu podkreślili, że mogą "odmówić wejścia pasażerom, którzy nie są odpowiednio ubrani".

Według relacji świadków, jedna z dziewczynek, która ubrana była w szare leginsy, musiała zmienić tę część garderoby, by móc wejść na pokład samolotu w Denver. Sprawę na Twitterze nagłośniła aktywistka Shannon Watts.

"United Airlines, bramki nie pozwoliły dziewczynom w leginsach dostać się na lot z Denver do Minneapolis, ponieważ spandex (elastyczne włókno syntetyczne - red.) nie jest dozwolony?" - napisała.

"10-latka w szarych leginsach. Wyglądała normalnie i stosownie. Wydaje się, że United Airlines pilnuje ubioru kobiet" - można przeczytać w innym tweecie Watts.
 

Dodała, że członek personelu przy bramce zwracał im uwagę, że nie przestrzegają przepisów. Ostatecznie dziewczyny weszły na pokład, jednak po zmianie ubrania.

Linie odpowiadają

Historia ta odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Przewoźnik postanowił odpowiedzieć na falę krytyki. Przedstawiciele United Airlines w wydanym oświadczeniu zwracali uwagę, że dziewczyny podróżowały z biletami dla krewnych pracowników. A to zgodnie z regulaminem oznacza, że reprezentują linie lotnicze i podlegają ściślejszym przepisom niż te, które są stosowane wobec innych pracowników.

"Regularnie przypominamy naszym pracownikom, że członkowie rodziny lub przyjaciele, podróżujący bezpłatnie na specjalnych warunkach, muszą przestrzegać odpowiedniego ubioru" - czytamy w tweecie United Airlines. "U naszych stałych klientów mile widziane są legginsy" - dodano.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane