• rozwiń

Sezon na operacje plastyczne. "Chciałbym zrobić prezent swojej żonie"

Operacja plastyczna jako prezent świąteczny? Odtwórz: Operacja plastyczna jako prezent świąteczny?
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Zabiegi kosmetyczne cieszą się popularnością w okresie jesienno-zimowym | Video: Operacja plastyczna jako prezent świąteczny?

Operacja plastyczna przed świętami? A może bon na zabieg jako prezent pod choinkę? Sezon zimowy obfituje w operacje poprawy urody - wskazują goście TVN24 BiS dermatolog dr Marcin Ambroziak i psycholog Daria Abramowicz.

Czy z powodu zbliżających się świąt więcej osób decyduje się na zabieg plastyczny? Dermatolog dr Marcin Ambroziak, który gościł w studiu TVN24 BIS stwierdził, że kojarzenie świąt ze wzmożoną chęcią poddawania się operacjom plastycznym jest nieporozumieniem.

Poprawa urody

- Raczej wątpię, żeby ktoś przed świętami poddawał się specjalnie z tego powodu operacji plastycznej, bo rekonwalescencja jest troszkę dłuższa - powiedział. Przyznał jednak, że okres jesienno-zimowy jest popularnym "sezonem" na udoskonalanie wyglądu.

Psycholog Daria Abramowicz uznała z kolei, że na decyzje o poddaniu się zabiegom kosmetycznym może mieć wpływ pora roku.

- Zdecydowanie jesień, zima to jest taki czas obniżonego nastroju i tego, że czujemy się gorzej nieco sami ze sobą i może to jest taka szansa, żeby to samopoczucie troszkę poprawić sobie - powiedziała.

Zabieg kosmetyczny

Ambroziak stwierdził, że nie ma nic niewłaściwego w sprezentowaniu bliskiej osobie zabiegu na święta.

- Uważam, że wszystko jest zdrowe, dopóki je się małą łyżeczką. Jeżeli chciałbym zrobić prezent swojej żonie, która marzy o tym, żeby mieć lepszą cerę i chce sobie zrobić złuszczanie, peeling chemiczny, lepiej wyglądać, dlaczego nie? - ocenił.

Ale, jego zdaniem, dawanie takiego prezentu osiemnastoletniej córce to "byłaby pewnie już jakaś przesada".

- Natomiast obdarowywanie się przedmiotami, które nas cieszą chyba nie jest niczym złym - powiedział dermatolog. - Myślę, że złotym rozwiązaniem jest zdrowy rozsądek - podsumował.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane