• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Ojciec uczy dzieci inwestowania. Ten wpis podbił internet

Ojciec uczy dzieci inwestowania. Ten wpis podbił internet

1 dolar tygodniowo i cztery opcje ulokowania kieszonkowego. Post o tym, jak kilkulatek dysponuje swoim niewielkimi funduszami, stał się hitem internetu. Pojawił się na profilu Humans of New York na Facebooku, gdzie został udostępniony już ponad 90 tys. razy i otrzymał niemal 800 tys. "polubień".

Post pojawił się na profilu Humans of New York na Facebooku i zyskał ogromną popularność. Na zdjęciu nie ma wprawdzie nic nadzwyczajnego. Ojciec z dwójką dzieci siedzą w parku. To może zdarzyć się dosłownie wszędzie, najważniejsze są jednak słowa jednego z synów o pieniądzach i systemie, który przygotowali jego rodzice.

- Co tydzień dostaję jednego dolara kieszonkowego. Wtedy mogę wybrać sekcję, gdzie odkładam pieniądze. Do wyboru są cztery: wydatki, oszczędności, cele charytatywne, inwestycje - wskazuje.

Jeśli chłopiec wybiera "inwestowanie", zyskuje dwa centy na koniec miesiąca, które otrzymuje od rodziców. I ta metoda działa. Bo jak mówi chłopiec, w ten sposób zyskał już 10 dolarów. Co ciekawe, wydał je zaledwie dwa razy.

- Kiedyś miałem więcej, ale wziąłem pieniądze i przeznaczyłem je na cele charytatywne. Wydaliśmy je na zakup jedzenia dla ludzi, którzy nie mają dużo pieniędzy w swojej sekcji "wydatków" - powiedział chłopiec w rozmowie z Brandonem Stantonem, założycielem bloga Humans of New York.

Najlepszy sposób

Ludzie z całego świata chwalą rodziców. Post otrzymał prawie 800 tys. "polubień" na Facebooku oraz został udostępniony ponad 90 tys. razy. - Jest to doskonały sposób, aby nauczyć dzieci, że nie każdy ma tyle szczęścia, co wielu z nas. I uczysz odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi. Robisz kawał dobrej roboty jako ojciec - czytamy w jednym z komentarzy.

Z badań CNN Money oraz E*Trade wynika, że to jeden z najlepszych sposób na naukę. 36 proc. respondentów stwierdziło bowiem, że o podstawach inwestowania po raz pierwszy dowiedzieli się właśnie od członka rodziny lub przyjaciela.

Zobacz materiał z programu "24 Godziny" o nowym hicie internetu (20.06.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane