• rozwiń

Imponująca posiadłość wystawiona na sprzedaż. Luksus to mało powiedziane

Willa za 250 mln dolarów. To rekord Odtwórz: Willa za 250 mln dolarów. To rekord
Willa za 250 mln dolarów. To rekord "Źródło: BAM LUXURY DEVELOPMENT/Caters News Agenc"

Trzy wille, tyle samo basenów, lądowisko dla helikopterów i prestiżowa okolica. Na sprzedaż trafił właśnie kompleks położony na Riwierze Francuskiej o powierzchni niemal 30 hektarów. Cena? 65 milionów dolarów.

Posiadłość, położona wśród setek drzewek oliwnych, znajduje się w pobliżu zatoki Cannes i 15 minut jazdy samochodem od Promenade de la Croisette, słynnego bulwaru w Cannes, biegnącego wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego.

Co w środku?

W skład imponującego kompleksu wchodzą trzy oddzielne wille (łącznie 17 sypialni), trzy baseny, siłownia, kort tenisowy i lądowisko dla helikopterów. Na miejscu znajdują się też dwie oddzielne kwatery dla personelu i domek dla dozorcy. Cena zakupu obejmuje również spółkę, która zarządza nieruchomością i zatrudnia swojego kierownika-rezydenta,

W sezonie letnim nieruchomość jest zazwyczaj wynajmowana za około 155 tysięcy dolarów tygodniowo - powiedziała rzeczniczka agencji aukcyjnej Corcoran Group.

Właścicielem kompleksu jest obecnie duńska grupa inwestycyjna Olivenlund Ejendom, która specjalizuje się w renowacji domów w Europie. Kupiła ona nieruchomość wiosną 2007 roku i zainwestowała miliony w trwający pięć lat remont. Firma nie chce jednak zdradzić, ile za nią zapłaciła.

Ceny za rezydencje w okolicy Cannes nadal znajdują się poniżej szczytów z 2007 roku, ale w ubiegłym roku doszło do kilku dużych transakcji. Na początku 2017 roku nowoczesna willa na obrzeżach miasta została sprzedana pewnej norweskiej rodzinie za ponad 30 milionów dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane