• rozwiń

Największy w Europie morski basen przyciąga turystów na grecką wyspę

Gigantyczny kurort powstanie w Arabii Saudyjskiej Odtwórz: Gigantyczny kurort powstanie w Arabii Saudyjskiej
Gigantyczny kurort powstanie w Arabii Saudyjskiej "Źródło: TVN24 BiS"

Grecja jest numerem jeden, jeśli chodzi o miejsca na zagraniczne wyjazdy. Najbardziej oblegane są greckie wyspy, a wśród nich Mykonos, której atrakcyjność może wzrosnąć dzięki nowo otwartemu, największemu w Europie basenowi z morską wodą.

Mykonos szczególnie upodobali sobie zamożni goście i celebryci, dlatego największe atrakcje kierowane są właśnie do najbogatszych turystów. Tak też jest w przypadku kompleksu SantAnna, otworzonego w ubiegłym miesiącu.

Słony basen

Kąpielisko z morską woda o powierzchni ponad 67 m kw. jest częścią klubu SantAnna na plaży Paranga. Wstęp na basen jest bezpłatny, ale aby zarezerwować sobie miejsce do leżenia trzeba już zapłacić 20 euro. 

- Mykonos jest znane jako ukochane miejsce urlopowe turystów z zasobnym portfelem, ale my chcieliśmy trafić do większej liczby gości i zdywersyfikować grono podróżnych - przekonuje Dimitris Christoforidis, jeden z inwestorów klubu.

I choć firma deklaruje, że celem grupy jest stworzyć miejsce, gdzie będzie panowała luźna atmosfera, bardziej przystępne np. dla rodzin, to przygotowała także ofertę dla VIP-ów. Za 500 euro mogą oni zarezerwować sobie pływającą, prywatną "wyspę", której przysługuje własna kabina do przebrania.

SantAnna ma działać od marca do października.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane