• rozwiń

Spółka ma być warta 650 miliardów. Inaczej szef nie dostanie wypłaty

Tesla pokazała słoneczny dach Odtwórz: Tesla pokazała słoneczny dach
Tesla pokazała słoneczny dach "Źródło: Reuters/Tesla"

Tesla ogłasza dziesięcioletni plan, zgodnie z którym stanie się "jedną z najlepiej wycenianych firm świata". Jeśli nie, jej szef Elon Musk nie dostanie wynagrodzenia.

Musk ma otrzymać wynagrodzenie tylko w wypadku, gdy spółka osiągnie ponad 10-krotnie wyższą wartość rynkową niż obecnie.

W chwili obecnej Tesla warta jest 60 mld dolarów, a - w ciągu 10 lat - jej wartość ma wzrosnąć do 650 mld. Jak zauważa BBC, w takiej sytuacji Tesla byłaby warta sześć razy więcej niż Volkswagen, który w 2017 roku otrzymał tytuł największego producenta samochodów.

Oprócz tego, w planie założono jeszcze dodatkowe cele "operacyjne".

Razem Musk może otrzymać 12 transz opcji na akcje firmy (opcja daje prawo do nabycia akcji po ustalonej cenie w ustalonym czasie). Każda pojedyncza będzie wypłacana tylko, jeśli Tesli będzie dobrze szło.

Jednak, jak napisano w komunikacie, żadna pensja ani benefity nie są szefowi zagwarantowane.

Plan jest ogromnym wyzwaniem dla firmy, która obecnie notuje straty. M.in. przez nienadążanie z produkcją Modelu 3 Tesla zanotowała największą stratę w historii- 671,1 mln dol. po III kw. 2017 roku.

To jednak nie pierwszy tego typu pomysł. Podobny sposób wynagradzania zależny od wyników szefa Tesli uchwalono w 2012 roku. Żeby obecny plan zaczął funkcjonować, także musi zostać zaakceptowany przez akcjonariuszy Tesli, na zgromadzeniu w marcu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane