• rozwiń

Marvel i twórcy komputerowej adaptacji "Gry o tron" zaczynają współpracę. Gratka dla fanów komiksów

Marvel i twórcy komputerowej adaptacji "Gry o tron" zaczynają współpracę. Gratka dla fanów komiksów
Foto: marvel.com Foto: Współpraca z Marvelem to kolejny duży kontrakt niezależnego studia z Kalifornii

Twórcy komputerowej adaptacji "Gry o tron" zawarli współpracę z firmą Marvel, właścicielami praw do popularnych filmów i komiksów o superbohaterach. Pierwsze gry komputerowe będące wynikiem porozumienia mają trafić do sprzedaży w 2017 roku.

Większość gier Telltale Games osadzonych jest w realiach popularnych seriali, filmów i innych gier.

Duży projekt

Współpraca z Marvelem to kolejny duży kontrakt niezależnego studia z Kalifornii. Do najbardziej znanych dotychczasowych produkcji TTG należą: "The Wolf Among Us", "Tales from the Borderlands",

"The Walking Dead" i "Game of Thrones". Sukcesy komercyjne i krytyczne gier Telltale Games są uznawane przez ekspertów za przejaw odrodzenia graficznej fikcji interaktywnej jako gatunku.

Ogłoszenie współpracy pomiędzy firmami miało miejsce na konferencji zwołanej w San Francisco. Reprezentanci Marvela ds. gier oraz dystrybucji cyfrowej – Peter Philips, Jay Ong, Bill Roseman i Mike Jones – liczą na powodzenie nowych produktów wśród fanów komiksów i filmów. Według Philipsa mocną stroną Marvela są opowiadane historie, w których dużą rolę odgrywają złożone, heroiczne postacie, z którymi mogą się identyfikować odbiorcy.

Telltale Games to działające od czerwca 2004 amerykańskie niezależne studio z siedzibą w San Rafael w Kalifornii. Model wydawniczy przyjęty przez TTG zakłada dystrybucję cyfrową gier w odcinkach, skierowanych na różne platformy stacjonarne i mobilne – m.in. Windows, OS X, Xbox One, PS4, iOS i Android. Poza orientacyjną datą premiery pierwszej gry w 2017 roku, nie ujawniono dotychczas żadnych szczegółów nt. projektów, które opracuje Telltale Games na licencji Marvela.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane