• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Popularna sieć modowa rozpoczyna wycofywanie się z Polski

"Marka może zaistnieć nie tylko na Wyspach". Wielki debiut w świecie mody Odtwórz: "Marka może zaistnieć nie tylko na Wyspach". Wielki debiut w świecie mody
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Marks & Spencer zamyka sklep w Warszawie | Video: "Marka może zaistnieć nie tylko na Wyspach". Wielki debiut w świecie mody

Brytyjska sieć Marks & Spencer poinformowała na swojej stronie internetowej, że zamyka sklep w Warszawie. O wycofaniu się z polskiego rynku koncern uprzedzał już pod koniec ubiegłego roku, gdy opublikował słabe wyniki finansowe. W tym roku z polskiego rynku zniknęły już dwie modowe marki.

Marks & Spencer ma w Polsce 12 sklepów - w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Koszalinie, Poznaniu, Wrocławiu. W Polsce jest obecny od 1999 roku. Sprzedaje odzież wyposażenie domowe, a także produkty żywnościowe.

Zamknięty sklep

Marks & Spencer poinformował na swojej stronie, że 21 maja zamyka sklep w Warszawie w Złotych Tarasach, centrum handlowym mieszczącym się przy ulicy Złotej 59. W stolicy działają jeszcze cztery placówki sieci.

Decyzja o zamknięciu jest podyktowana słabymi wynikami. W ubiegłym roku brytyjski koncern  informował, że działalność na dziesięciu rynkach przyniosła 45 mln funtów straty, a niektóre rynki przynosiły straty przez ostatnich pięć lat. W efekcie Marks & Spencer ogłosił zamiar zamknięcia wszystkich 53 sklepów własnych na dziesięciu rynkach, w tym w Polsce.

Grupa rozpoczęła jednocześnie w listopadzie ubiegłego roku konsultacje z 351 pracownikami w sprawie zamiaru zamknięcia placówek w Polsce. Marks & Spencer zobowiązał się w pełni przestrzegać wszystkich przepisów prawa pracy.

Założona prawie 130 lat temu ta brytyjska marka to ponad 1000 sklepów w 50 krajach i jedna z największych sieci detalicznych na rynku brytyjskim.

Wycofują się z Polski

Na początku roku z Polski wycofał się Topshop. Jedyny działający w Polsce sklep tej brytyjskiej marki w Złotych Tarasach w Warszawie był otwarty do 29 stycznia. Został on uruchomiony w 2008 roku przez firmę Alshaya i działał na zasadzie franczyzy. Wcześniej ta firma zamknęła sklepy marek American Eagle Outfits i Mothercare.

Do końca lutego zostały zamknięte wszystkie placówki marki Tallinder należącej do polskiego koncernu ubraniowego LPP. W komunikacie giełdowym LPP tłumaczył, że osiągane wyniki finansowe tej marki były znacząco poniżej przyjętego budżetu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
denm
Szkoda będzie tych sekcji z produktami spożywczymi w ich sklepach, bo ciuchów to nie bardzo, może jedynie bielizny...
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane