• rozwiń

Znana brytyjska sieć może zamknąć część sklepów. Postawi na żywność

Foto: Shutterstock Foto: M&S posiada w Wielkiej Brytanii ok. 940 placówek, z czego dwie trzecie stanowią sklepy spożywcze. Do tego ma ok. 400 sklepów za granicą

W tym tygodniu Marks& Spencer według doniesień medialnych przedstawi strategię redukcji liczby sklepów odzieżowych o kilkadziesiąt. Brytyjska sieć ma natomiast wzmocnić swoją obecność w sprzedaży artykułów spożywczych, gdzie odnosi duże sukcesy.

Nowa strategia ma być zaprezentowana w nadchodzącym tygodniu.  Jak podaje "The Guardian", prezes Steve Rowe zamierza zamykać sklepy, m.in. na rynku chińskim, a także zasygnalizować dalszą redukcję aktywności w Europie kontynentalnej.

Brytyjska sieć

Według "The Guardian" chodzi o likwidację ok. 30 mniejszych placówek i zmniejszenie powierzchni sklepów tam, gdzie będzie to konieczne. W ciągu najbliższych kilku lat może to oznaczać redukcję zatrudnienia o tysiące miejsc pracy.

Są też dobre wiadomości - sieć odnotowuje świetne wyniki w sprzedaży swoich marek żywności i tu należy spodziewać się otwarcia ok. 200 mniejszych sklepów do 2019 r.

Na początku września sieć ogłosiła zwolnienie ponad pół tysiąca osób pracujących w Londynie, po tym, jak sprzedaż spadła o 8,9 proc. Był to najgorszy wynik od 2008 r. Jak się okazuje, w ostatnim roku ponad 40 proc. ubrań M&S sprzedanych zostało w promocji.

Sieć posiada w Wielkiej Brytanii ok. 940 placówek, z czego dwie trzecie stanowią sklepy spożywcze. Do tego ma ok. 400 sklepów za granicą, w tym także placówki w Polsce.

 

Paweł Kowal: Wielka Brytania na końcu zrobi Brexit bez Brexitu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andu
Jestem fanką Marks&Spencer ! Ubrania tej firmy są świetne ! Wysoka jakość,kroje modne i jednocześnie pełne wyszukanej elegancji. Bardzo dobrze wykończone i po prostu super ! Uważam, że ubrania przez nich szyte są najlepsze. Szkoda, że likwidują sklepy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane