• rozwiń

Rozwód Jolie i Pitta. Majątek, który podzieli najsłynniejsza para Hollywood

Jak Jolie i Pitt podzielą majatek? Odtwórz: Jak Jolie i Pitt podzielą majatek?
Foto: X17online.com, MAVRIXONLINE.COM / Forum | Video: TVN24 BiS Foto: Domy Brada i Angeliny | Video: Jak Jolie i Pitt podzielą majatek?

Trudno na razie odgadnąć, w jaki sposób Brad Pitt i Angelina Jolie podzielą swoją fortunę po rozwodzie. Ale jedno jest pewne: jest o co walczyć. Majątek słynnej hollywoodzkiej pary aktorów szacuje się na nawet 450 mln dolarów.

Ta wiadomość od wczoraj nie schodzi z czołówek gazet, wiadomości telewizyjnych i portali plotkarskich. Amerykańska gwiazda kina Angelina Jolie wystąpiła o rozwód z gwiazdorem Bradem Pittem. Byli razem od 12 lat, pobrali się dwa lata temu, i byli uważani za jedną z najlepszych par Hollywood.

Wraz z nadchodzącą sprawą rozwodową przychodzi pytanie, czy małżonkowie dogadają się ze sobą w kwestiach finansowych i ile każdemu z nich przypadnie pieniędzy. A jest co dzielić. Choć trudno jednoznacznie stwierdzić, jak wielkie bogactwo zgromadziła para, przedstawiamy dostępne szacunki.

Ogromny majątek

Zgodnie z Celebrity Net Worth (strony zbierającej dane o bogactwie celebrytów) majątek Jolie to ok. 158 mln dolarów. Tylko w ub. roku, zdobywczyni Oscara za rolę Lisy Rowe w filmie "Przerwana lekcja muzyki", zarobiła ok. 14,3 mln dolarów. Pitt jest "nieco" bogatszy, zgromadził prawie 240 mln dolarów.

Pieniądze to jednak nie wszystko. Para przez wiele lat wspólnego związku weszła w posiadanie imponujących nieruchomości na całym świecie. Główne miejsce zamieszkania małżonków znajduje się Los Angeles, na granicy dzielnic Hollywood i Los Feliz. Brad kupił ten dom w 1994 roku za 1,7 mln dolarów. Obiekt został od tego czasu znacząco rozbudowany. Aktor zainstalował tam nawet skatepark, ku uciesze jego sześciorga dzieci.

To nie jedyna posiadłość w Kalifornii, należąca do Angeliny i Brada. Kilkanaście kilometrów dalej, w Santa Barbara, znajduje się dom wyceniany na 5 mln dolarów. Pitt kupił go w 2000 roku za 4 mln dolarów. Jest położony tuż przy plaży i wykorzystywany głównie jak dom na wakacje.

 

Tam brali ślub

Jolie i Pitt są również właścicielami Cheteau Miraval, zamku na południu Francji, otoczonego winnicą i ogrodem. To właśnie tam, w sierpniu 2014 roku, para wzięła ślub.

Zamek Miraval liczy 35 pokoi. Znajduje się tam również jacuzzi, łaźnia parowa, siłownia kryty i odkryty basen, kino oraz pokój do gier wideo. Jeden z poprzednich właścicieli, francuski pianista Jacques Loussier, zainstalował w rezydencji studio nagraniowe. Swoje płyty nagrywał w nim m.in, Sting i zespół The Cranberries.

Na obiekcie znajdziemy też dwa lądowiska dla helikopterów i tor motocyklowy.

W imponującym ogrodzie znajduje się fosa, fontanny, starożytne akwedukty, jezioro i kaplica.

Cheteau Miraval wyceniany jest na 52 mln dolarów.

Para posiada też zabytkowy dom (wybudowany w 1830 roku) w Nowym Orleanie, w Dzielnicy Francuskiej, najstarszej i najsłynniejszej części miasta. W 2015 wystawiała go na sprzedaż za ok 6,5 mln dolarów, ale z powodu braku chętnych cena została obniżona później do ok. 5,6 mln dolarów.

Małżonkowie posiadają jeszcze wspaniały dom wakacyjny na Majorce. Według lokalnej gazety "Diario de Mallorca", włoski potentat na rynku nieruchomości Alessandro Proto został poproszony przez Brada o pomoc w znalezieniu nieruchomości na wyspie.

- Brad Pitt zakochał się w Balearach po tym, jak kręcił na Wyspach Kanaryjskich swój nowy film i dlatego poprosił nas, abyśmy znaleźli mu dom na Majorce - powiedział Proto.

Nadmorska willa ma m.in. osiem sypialni, basen, jacuzzi, kamienne podłogi, marmurowe filary.

Bez intercyzy

Jak mówił dzisiaj w TVN24 BiS mec. Zbigniew Roman, w Stanach Zjednoczonych są trzy systemy podziału majątku.

- W pierwszym dzieli się go po równo, bez względu na wkład. W drugim patrzy się na to, co która ze stron wniosła do małżeństwa i w zależności od tego dysponuje się nim w sposób nierówny. Trzeci to kontrowersyjny system mieszany mówiący o tym, że można nawet rozdysponować majątkiem odrębnym, czyli tym, co małżonkowie mieli przed ślubem - wyjaśniał ekspert.

Jak dodał jest to rozwód precedensowy, bo rozstają się dwie osoby bardzo zamożne, które miały podobny wkład w rozwój majątku.

Zaznaczył, że w USA to prawo stanowe reguluje przepisy rozwodowe. - Jolie i Pitt będą rozwodzić się w Kalifornii, a to jeden z najbardziej liberalnych stanów pod względem przepisów. Jako pierwszy w 1970 roku wprowadził rozwód bez orzekania o winie - tłumaczył Roman.

Roman przypomniał, że Pitt i Jolie nie zawarli intercyzy i rozdzielność majątkowa musi być orzeczona poprzez rozwód. - Jeżeli małżonkowie nie dojdą do porozumienia, to może dojść do batalii o podział majątku - podkreślił adwokat.

Zobacz całą rozmowę z mec. Zbigniewem Romanem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Mapanari
Jesteście tak podnieceni kasą która bedzie do podziału że aż w oczy szczypie ten okropny odór. Zapomnieliście z tego wszystkiego o adoptowanych dzieciach. Ale .... przecież kasa się liczy
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
zdelegalizować myślistwo
nie ma co płakać nad ich losem, mają tyle pieniędzy że po podziale każde z nich będzie żyło bez pracy do końca jak pączek w maśle, są ważniejsze sprawy na świecie wymagające uwagi
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
RadekPiotr
od wczoraj nie śpię, tak bardzo to przeżywam, słowa są małe by wyrazić ten ból, dziś wszyscy jesteśmy Jolie-Pittami , jeszcze ten zamek we Francji z kaplicą w której na pewno odprawiali gorące modły, ach po 20 września świat już nie będzie taki sam....
 • 3
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij
JMatthew
Typowy Polak-katolik :) Bogaci, odnieśli sukces, więc bardzo dobrze im teraz, najlepiej jakby wszystko św. Mikołaj im zabrał.
 • 0
 • 2
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane