• rozwiń
  • WIG20 2192.71 -1.13%
  • WIG30 2492.68 -1.09%
  • WIG 57980.44 -0.93%
  • sWIG80 11578.67 -0.15%
  • mWIG40 3796.67 -0.63%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Wygrał fortunę na loterii. Z odebraniem pieniędzy zwlekał kilka miesięcy

Co może kupić zwycięzca loterii Eurojackpot? Odtwórz: Co może kupić zwycięzca loterii Eurojackpot?
Co może kupić zwycięzca loterii Eurojackpot? "Źródło: TVN24 BiS"

Przez 10 miesięcy przygotowywał się do odebrania wygranej na loterii w Kanadzie pewien wietnamski imigrant, który w zeszłym roku wypełnił kupon z trafnie skreślonymi liczbami. Mężczyzna wygrał 60 milionów dolarów kanadyjskich, czyli około 179 milionów złotych.

55-letni Bon Truong to Wietnamczyk, który 36 lat temu uciekł ze swojego kraju do Kanady. Wraz z rodziną zadomowił się na kontynencie amerykańskim i pracował jako ogrodnik.

Dzieci nie wiedzą

10 miesięcy temu po raz kolejny obstawił te same cyfry, które skreślał zawsze. Tym razem kupon okazał się niezwykle szczęśliwy i wart fortunę. Wietnamczyk wygrał 60 mln dolarów, ale pieniądze odebrał dopiero w czwartek.

- Po wygraniu zacząłem się zastanawiać, co mam powiedzieć swojej rodzinie - oświadczył na konferencji prasowej po odebraniu nagrody w Edmonton. - Wiedziałem, że to zmieni dużo w naszym życiu, i chciałem, abyśmy dobrze się do tego przygotowali - tłumaczył 10-miesięczne zwlekanie z wizytą w Western Canada Lottery, która jest organizatorem loterii.

- W końcu powiedziałem - jesteśmy gotowi - wyjaśnił. Wygraną zamierza przeznaczyć na spłacenie kredytu hipotecznego, uregulowanie wszelkich innych opłat i na wyjazd na wakacje. Potem chce wrócić do swojej pracy w charakterze ogrodnika.

Bon Truong zaznaczył, że o nagrodzie nie zamierza mówić najmłodszym dzieciom w jego rodzinie, gdyż chce w nich zaszczepić potrzebę pracy. - Może za dziesięć lub za dwadzieścia lat im powiem - dodał z uśmiechem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane